A 2019. szeptember 20-22. között szervezett Partiumi Kirándulás legújabb állomásai közé tartozott Nagyvárad, Nagyszalonta, Világos és Arad. A múlt hétvégén 20 középiskola mintegy 150 diákja és tanára vállalkozott arra, hogy bebarangolják Partium egyes részeit.

A magyarországi résztvevők péntek reggel indultak útnak Budapestről illetve Debrecenből a  magyar-román határ irányába. Nagyváradra megérkezve csatlakoztak a partiumi iskola diákjai és közösen bekapcsolódtak a Rákóczis Légy-Ott! programsorozatba.

Másnap reggel a kirándulás Nagyváradon vette kezdetét, ahol a csoport Takács Zoltán idegenvezetővel megtekintette a Sas Palotát, a Szent László teret, a nagyváradi várat és a város Bazilikáját.  Ezután a résztvevők Nagyszalontára utaztak, ahol az Arany János Emlékmúzeumot illetve Arany János Szülőházát tekintették meg. Nagyszalontát elhagyva Világos irányába folytatták útjukat, ahol megtekintették a Bohus-kastélyt, valamint a Világosi várat. A vár felfedezése után Aradon fejezték be a napot.

A vasárnap reggel Arad bebarangolásával kezdődött, ahol megismerték a város történetét, illetve a magyarsághoz fűződő emlékeit. Az utolsó állomás a Vesztőhely volt, ahol a megemlékezést követően a csapat közösen elénekelte a Szózatot.

Képgaléria:

A szeptemberi iskolakezdést követően 9000 külhoni magyar iskolakezdőt köszönt a Rákóczi Szövetség, szüleiknek kifejezve elismerését és köszönetét a magyar iskolaválasztásért. Az iskolakezdőknek szeptember és december között 400 helyszínen ünnepélyesen adják át a magyarországi társadalom összefogását és megbecsülését jelképező ösztöndíjat.

A Magyar Iskolaválasztási Program mögött széleskörű társadalmi összefogás jött létre. A támogatók között félezer magyarországi önkormányzat, magánemberek, közéleti személyiségek és alapítványok sorakoztak fel.

Az iskolakezdők köszöntése augusztus 31-én Rimaszécsen, a szlovákiai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségén veszi kezdetét.

A Rákóczi Szövetség Magyar Iskolaválasztási Programja 2004-ben a Felvidéken indult azzal a céllal, hogy minél több magyar család válassza az anyanyelvű oktatást.  

A program ma érinti a teljes Felvidék 3600 iskolakezdőjét, Kárpátalján közel 2000, a Vajdaságban és Horvátországban, mintegy 1400 diákot, Erdélyben és a Partiumban – Bihar, Máramaros, Beszterce-Naszód, Arad, Temes, Fehér megye, Torda és Dés régiója – több mint 1800 iskolakezdőt, valamint 200 magyar oktatásban részesülő moldvai csángó gyermeket.

A Rákóczi Szövetség arra törekszik, hogy az egyes ösztöndíj átadási ünnepségeken a program támogatói is jelen legyenek, és ebben a formában is kifejezzék szolidaritásukat és bátorításukat a gyermeküket magyar iskolába írató családoknak.

Köszönjük, hogy hírt adnak a Magyar Iskolaválasztási Programról!

 

Iskolakezdési ösztöndíj átadási ütemterv 2019
Sorszám Dátum Időpont Célalap/Régió Település Helyszín Létszám
1. 2018.09.03 16.00 Kassa és Vidéke Kassa Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola 29
2. 2019.09.05 16.30 (RO) Temesvár és Vidéke Végvár Végvári I-ViII. Osztályos Általános Iskola 37
3. 2019.09.09 8.00 Horvátország Sepse Általános Iskola 14
4. 9.00 Eszék Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
5. 10.00 Laskó Általános Iskola
6. 10.40 Kopács Általános Iskola
7. 11.15 Kórógy Általános Iskola
8. 12.30 Újbezdán Általános Iskola
9. 2019.09.09 8.30 Nagyszőlősi járás Batár Elemi Iskola 126
10. 8.55 Nevetlenfalu Középiskola
11. 9.20 Akli Oktatási Nevelési Központ
12. 9.50 Aklihegy Oktatási Nevelési Központ
13. 10.45 Szőlősgyula Általános Iskola
14. 11.30 Feketeardó Középiskola
15. 12.45 Csepe Általános Iskola
16. 13.30 Forgolány Általános Iskola
17. 14.20 Fertősalmás Általános Iskola
18. 14.50 Nagypalád Nagypaládi Móricz Zsigmond Középiskola
19. 2019.09.09 8.30 Nagyszőlősi járás Salánk Középiskola 221
20. 9.40 Verbőc Középiskola
21. 10.25 Tiszakeresztúr Általános Iskola
22. 11.00 Tiszaújlak Középiskola
23. 11.45 Tiszaújhely Általános Iskola
24. 12.45 Fancsika Általános Iskola
25. 13.25 Nagyszőlős Középiskola
26. 14.45 Tiszabökény Általános Iskola
27. 15.30 Tiszapéterfalva Általános Iskola
28. 2019.09.10 8.00 Ungvári és Munkácsi járás Csongor Általános Iskola 286
29. 8.50 Nagydobrony Középiskola
30. 9.45 Kisdobrony Általános Iskola
31. 10.15 Tiszaágtelek Általános Iskola
32. 10.50 Tiszaásvány Általános Iskola
33. 11.15 Csap 2. Sz. Széchenyi István Középiskola
34. 11.55 Eszeny Középiskola
35. 12.30 Szalóka Általános Iskola
36. 2019.09.10 8.30 Ungvári járás Kincseshomok Általános Iskola 166
37. 9.10 Koncháza Középiskola
38. 10.00 Gálocs Elemi Iskola
39. 10.20 Sislóc Sislóci Dobó István Középiskola
40. 11.00 Ungvár Ungvári 10. Sz. Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola
41. 12.45 Ungvár Ungvári Magyar Tannyelvű Elemi Iskola és Drugeth Gimnázium
42. 2019.09.10 8.00 Felső-Tisza-Vidék Visk Viski Kölcsey Ferenc Középiskola 152
43. 9.30 Huszt Huszti Magyar Tannyelvű Általános Iskola
44. 10.30 Técső Técsői Hollósi Simon Középiskola
45. 12.15 Aknaszlatina Aknaszlatinai  Bolyai János Középiskola
46. 14.00 Rahó Rahói Középiskola
47. 15.30 Kőrösmező Kőrösmezői 1 Sz. Középiskola
48. 2019.09.11 8.30 Ungvári járás Császlóc Elemi Iskola 94
49. 8.50 Nagygejőc Általános Iskola
50. 9.15 Kisgejőc Oktatási Nevelési Központ
51. 9.50 Rát Általános Iskola
52. 10.30 Szürte Középiskola
53. 11.00 Palágykomoróc Általános Iskola
54. 11.35 Tiszasalamon Általános Iskola
55. 2019.09.11 8.00 Beregszászi járás Rafajnaújfalu Általános Iskola 94
56. 9.00 Beregsom Általános Iskola
57. 9.30 Csonkapapi Általános Iskola
58. 10.15 Hetyen Általános Iskola
59. 11.00 Harangláb Általános Iskola
60. 11.30 Bótrágy Általános Iskola
61. 12.00 Bátyú Középiskola
62. 14.15 Tiszacsoma Középiskola
63. 2019.09.11 8.00 Beregszászi, Munkácsi és Szolyvai járás Mezőgecse Általános Iskola 128
64. 8.30 Nagymuzsaly Középiskola
65. 9.00 Sárosoroszi Általános Iskola
66. 9.30 Csetfalva Általános Iskola
67. 11.00 Beregrákos Általános Iskola
68. 11.40 Munkács 3. Sz. II. Rákóczi Ferenc Középiskola
69. 13.45 Szolyva Oktatási Nevelési Központ
70. 2019.09.11 8.00 Beregszászi járás Makkosjánosi Középiskola 235
71. 9.00 Beregszász 3. Sz. Középiskola
72. 10.00 Beregszász 4. Sz. Középiskola
73. 11.15 Beregszász 6. Sz. Általános Iskola
74. 11.50 Beregszász Esze Tamás Általános Iskola és Líceum
75. 12.20 Beregszász 7. Sz. Általános Iskola
76. 13.20 Beregszász 9. Sz. Általános Iskola
77. 2019.09.12 8.00 Munkácsi járás Szernye Általános Iskola 133
78. 9.00 Barkaszó Általános Iskola
79. 10.30 Izsnyéte Általános Iskola
80. 11.20 Dercen Középiskola
81. 11.50 Fornos Általános Iskola
82. 2019.09.12 8.00 Beregszászi járás Beregújfalu Általános Iskola 214
83. 8.45 Nagybereg Középiskola
84. 9.20 Kigyós Oktatási Nevelési Központ
85. 10.00 Asztély Elemi Iskola
86. 10.35 Badaló Általános Iskola
87. 11.05 Halábor Általános Iskola
88. 11.30 Mezővári II. Rákóczi Ferenc Középiskola
89. 13.15 Nagyborzsova Általános Iskola
90. 14.00 Bene Általános Iskola
91. 2019.09.12 8.00 Beregszászi járás Mezőkaszony Középiskola 141
92. 8.40 Zápszony Általános Iskola
93. 9.30 Beregdéda Általános Iskola
94. 10.10 Nagybégány Általános Iskola
95. 10.35 Kisbégány Általános Iskola
96. 11.20 Gút Általános Iskola
97. 11.50 Gát Középiskola
98. 2019.09.12 9.00 Szepsi és Vidéke Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola 146
99. 11.00 Torna  Alapiskola
100. 12.00 Méhészudvarnok Alapiskola
101. 13.30 Alsólánc Alapiskola
102. 14.00 Buzita Alapiskola
103. 15.30 Szepsi Boldog Salkaházi Sára Magyar Tannyelvű Egyházi Alapiskola 
104. 16.30 Péder Alapiskola
105. 2019.09.13 10.30 Nagykapos és Vidéke Nagykapos Magyar Ház 119
106. 12.00 Vaján Alapiskola
107. 14.30 Nagykapos Erdélyi János Alapiskola
108. 2019.09.16 9.00 Királyhelmec és Vidéke Bodrogszerdahely Alapiskola 174
109. 11.00 Nagytárkány Alapiskola
110. 13.00 Királyhelmec Alapiskola
111. 2019.09.17 10.00 Rozsnyó és Vidéke Pelsőc Alapiskola 103
112. 11.30 Rozsnyó Fábry Zoltán Alapiskola
113. 12.30 Rozsnyó Rákóczi Magyar Ház
114. 14.00 Krasznahorkaváralja Alapiskola
115. 15.00 Tornagörgő Alapiskola
116. 2019.09.18 10.00 Gúta és Vidéke Nagykeszi Alapiskola 111
117. 11.00 Csicsó Alapiskola
118. 12.00 Tany Alapiskola
119. 13.00 Nemesócsa Alapiskola
120. 14.00 Lakszakállas Könyvtár
121. 15.00 Gúta Kultúrház
122. 2019.09.19 16.30 Pozsony Pozsony Duna utcai Alapiskola és Gimnázium 36
123. 2019.09.19 8.00 (RO) Arad megye Nagyzerénd Általános Iskola 80
124. 8.30 (RO) Feketegyarmat Általános Iskola
125. 9.30 (RO) Simonyifalva Általános Iskola
126. 11.00 (RO) Ágya Általános Iskola
127. 12.00 (RO) Kisjenő Mihai Veliciu Iskolacsoport
128. 13.00 (RO) Szapáryliget Általános Iskola
129. 16.00 (RO) Arad Csiky Gergely Iskokaközpont
130. 17.30 (RO) Szentpál Általános Iskola
131. 18.00 (RO) Kisiratos Általános Iskola
132. 2019.09.20 8.00 (RO) Arad megye Zimándújfalu Általános Iskola 43
133. 8.30 (RO) Zimándköz Általános Iskola
134. 9.00 (RO) Arad Aron Cotruş Általános Iskola
135. 11.00 (RO) Majláthfalva Általános Iskola
136. 13.00 (RO) Gyorok Általános Iskola 
137. 16.00 (RO) Arad Aurel Vlaicu Általános Iskola
138. 17.30 (RO) Kispereg Általános Iskola
139. 18.00 (RO) Pécska Általános Iskola
140. 2019.09.21 11.00 (RO) Máramaros megye Nagybánya Főtér Fesztivál 92
141. 2019.09.23 10.00 (RO) Dés és Vidéke Vicei  Dsida Jenő Általános Iskola  25
142. 10.40 (RO) Apanagyfalu Általános Iskola
143. 12.00 (RO) Bálványosváralja Általános Iskola
144. 13.00 (RO) Szásznyíres I-IV. Osztályos Általános Iskola és Óvoda
145. 14.00 (RO) Dés 1-es Számú Általános Iskola
146. 2019.09.24 8.00 (RO) Beszterce-Naszód megye Magyarnemegye Általános Iskola  
147. 9.00 (RO) Bethlen "Grigore Silasi" Általános Iskola
148. 9.45 (RO) Magyarbozás I-VIII. Osztályos Általános Iskola
149. 10.30 (RO) Szentmáté Általános Iskola
150. 11.15 (RO) Cegőtelke Elemi Iskola
151. 12.15 (RO) Beszterce Andrei Muresanu Főgimnázium
152. 2019.09.24 18.00 (RO) Szászrégen és Vidéke Szászrégen Radnótfájai Református Kistemplom 72
153. 2019.09.24 15.00 Tornalja és Vidéke Tornalja Kazinczy Ferenc Általános Iskola 256
154. 17.00 Rimaszécs Alapiskola
155. 2019.09.25 14.00 Vágsellye és Vidéke Vágsellye Magyar Ház 73
156. 15.30 Pered Községháza
157. 17.00 Negyed Alapiskola
158. 2019.09.25   Torda és Vidéke Torda Tordai Jósika Miklós Elméleti Líceum 24
159. 2019.09.26 8.00 (RO) Fehér megye Magyarlapád Magyarlapádi Általános Iskola 27
160. 8.30 (RO) Magyarbece Magyarbecei Általános Iskola
161. 9.10 (RO) Nagymedvés Nagymedvési Általános Iskola
162. 9.40 (RO) Marosújvár Marosújvári Lucian Blaga Általános Iskola és Óvoda
163. 10.00 (RO) Székelykocsárd Székelykocsárdi Simion Lazár Gimnázium
164. 10.30 (RO) Felvinc Felvinci Avram Iancu Általános Iskola
165. 11.00 (RO) Miriszló Miriszlói Általános Iskola
166. 12.00 (RO) Torockószentgyörgy Torockószentgyörgyi Általános Iskola
167. 12.30 (RO) Torockó Torockói Sebes Pál Álatlános Iskola
168. 2019.09.27 8.00 (RO) Fehér megye Nagyenyed Nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium 42
169. 10.00 (RO) Küküllővár Küküllővári Általános Iskola
170. 10.30 (RO) Betlenszentmiklós Bethlenszentmiklósi Általános Iskola
171. 11.10 (RO) Magyarpéterfalva Magyarpéterfalvi Toma Cocisiu Általános Iskola
172. 11.45 (RO) Buzásbocsárd Búzásbocsárdi Ioan Maiorescu általános Iskola
173. 12.30 (RO) Vajasd Vajasdi Elemi Iskola
174. 13.00 (RO) Gyulafehérvár "Gróf Majlath Gusztáv Károly" Római Katolikus Teológiai Líceum
175. 2019.09.27 12.30 Nagymegyer és Vidéke Ekecs Alapiskola 156
176. 14.00 Alistál Alapiskola
177. 15.30 Csilizradvány Alapiskola
178. 17.00 Nagymegyer Bartók Béla Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
179. 2019.09.28 15.00 (RO) Temesvár és Vidéke Temesvár Temesvári Magyar Napok 72
180. 2019.10.03 10.00 Somorja és Vidéke Nagylég Alapiskola 137
181. 11.00 Nagyszarva Alapiskola
182. 12.00 Tejfalu Alapiskola
183. 13.45 Somorja Corvin Mátyás MTNy Alapiskola
184. 15.00 Béke Alapiskola
185. 16.00 Csallóközcsütörtök Alapiskola
186. 17.00 Csenke Alapiskola és Óvoda
187. 17.30 Nagymagyar Alapiskola
188. 2019.10.07 9.00 Rimaszombat és Vidéke Nemesradnót Alapiskola 307
189. 10.00 Bátka Alapiskola
190. 11.30 Rimaszombat Tompa Mihály Alapiskola
191. 14.00 Feled Kultúrház
192. 16.00 Almágy Alapiskola
193. 2019.10.09   Érsekújvár és Vidéke      
194. 2019.10.15-17   Dunaszerdahely és Vidéke Bős Amadé László Magyar Tanyelvű Alapiskola  
195.   Csallóközkürt Alapiskola
196.   Diósförgepatony Alapiskola
197.   Dunaszerdahely Magyar Tanítási Nyelvű Szent János Egyházi Alapiskola
198.   Dunaszerdahely Kodály Zoltán Alapiskola
199.   Dunaszerdahely Vámbéry Ármin Alapiskola
200.   Dunaszerdahely Szabó Gyula Alapiskola
201.   Egyházgelle Alapiskola
202.   Egyházkarcsa Alapiskola
203.   Felbár Batthyány-Strattmann László Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
204.   Felsőpatony Alapiskola
205.   Felsővármos Alapiskola
206.   Hegyéte Alapiskola
207.   Kisudvarnok Alapiskola
208.   Nagyabony Alapiskola
209.   Nagymad Alapiskola
210.   Nemeshodos Alapiskola
211.   Nyékvárony Alapiskola
212.   Pozsonyeperjes Alapiskola
213.   Vásárút Alapiskola
214. 2019.10.18   Losonc és Vidéke Losonc Kármán József Alapiskola és Óvoda  39
215. 2019.10.18   Zselíz és Vidéke Zselíz Magyar Ház  
216. 2019.10.29   Szenc és Vidéke Szenc Kultúrház 56
217. 2019.11.19 v. 22   Párkány és Vidéke Ipolyszalka Turczel Lajos Alapiskola 156
218.   Párkány Ady Endre Alapiskola
219.   Muzsla Endrődy János Magyar Tannyelvű Alapiskola
220.   Köbölkút Stampay János Alapiskola
221.   Kéménd Petőfi Sándor Alapiskola
222.   Szőgyén Csongrády Lajos Alapiskola
223. 2019.12.13   Léva és Vidéke Léva Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola 12

 

Az ösztöndíj átadási menetrend folyamatosan bővül újabb időpontokkal és helyszínekkel.

A Rákóczi Szövetség XXIV. Gloria Victis történelmi vetélkedőjére 90 csapat jelentkezett, a téma: II. Rákóczi Ferenc és kora (1676-1735)

A középdöntőbe az első 60 csapat jutott be.

A vetélkedő írásbeli középdöntője 2019. október 22-én kerül megrendezésre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. A középdöntőn legjobban szereplő 10 háromfős csapat jut tovább az október 23-án sorra kerülő szóbeli döntőbe.

A vetélkedő idejére, október 21-23. között, a háromfős csapatnak, valamint a felkészítő tanárnak szállást és ellátást biztosítunk. A vetélkedő és az azzal egybekötött ünnepségsorozat programját, valamint a további részleteket 2019. október 1-ig megküldjük.

További kérdéseik esetén a Rákóczi Szövetség központi irodájához (telefon: +36-1-201-3067, e-mail: infoEz az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) fordulhatnak.

A felkészüléshez szükséges és ajánlott irodalomjegyzék megegyezik a kiírásban közölttel.

Az I. forduló eredményei:

Helyezés Iskola neve Felkészítő tanár Diákok 1. forduló pontszám
1. Miskolci Hermann Ottó Gimnázium Vály György Majerusz Ádám, Palencsár Enikő, Szabó Barbara Noémi 368
2. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Fülöp László Győri Kata, Keresztúri Laura, Virág Zsolt 367
3. Nyíregyházi SZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnázuma és kollégiuma Simon Miklós Csele Dorina, Hegedűs Rebeka, Tóth Pauletta 366
4. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Fülöp László Oláh Tamara, Balogh Zsombor, Hardi Ádám 365
5. Pécsi Kodály Zoltán Kollégium Mácsár Lajos Bátai Luca, Fodor Bence, Hegedűs Barbara Alexandra 364
6. Batthyány Lajos Gimnázium Alexa Mercédesz-Alexa Péter Cziráki Kamilla, Dömötör Zsóka, Orbán Dorina 362
7. Magyar Tanításinyelvű Szakközépiskola Mgr. Duborszky Attila Bereznai István, Dömény Béla, Sidó Barnabás 361
8. Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium dr. Beckné Sallay Anikó Rosta Maya, Horváth Petra, Molnár Bence 360
9. Szt. József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Pintér József Juszku Lilla, Tulipán Natália, Karpács Máté 356
10. Vámbéry Ármin Gimnázium   Lelkes Noémi, Nagy Laura, Rummer Ágnes 353
11. Munkácsi Szent István Gimnázium Szemák-Neubauer Mária Csalló Katalin, Dőr Nándor, Harsányi Barbara 352
12. Vámbéry Ármin Gimnázium   Baranovská Krisztina, Situkár Cintia, Varga Veronika 351
13. Munkácsi 3. sz. II. Rákóczi Ferenc Középiskola Szemák-Neubauer Mária Kenész Dominika, Kosztyu Eszter, Sztankovics Veronika 351
14. Vámbéry Ármin Gimnázium   Eke Réka, Szomolai Kitti, Reichel Tamás 348
15. Zalaegerszegi SZC Lámfalussy Sándor Szakképző Iskolája Korosa Andrea Baranyai Attila, Kósa Sándor, Molnár Ferenc Máté 348
16. Egri ESZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Fejesné Kiss Éva Papp Boglárka, Fényes Tibor, Móra Alex 348
17. Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma Bertáné Zámbó Zsuzanna Bálint Bence, Pinte József, Orosz Erik 347
18. Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma Bertáné Zámbó Zsuzanna Sándor Dominik, Szabó Dominika, Tóth Anikó 347
19. Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma Bertáné Zámbó Zsuzanna Ember András, Pálfi Eszter Noémi, Szabó Bence Márk 347
20. Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium Kovács Ottó Gál Szintia, Kovács Anna, Katona Fanni 343
21. Bányai János Műszaki Szakközépiskola Kovács Enikő Bálint Tímea, Török Brigitta, Miklós Emese Márta 342
22. Szekszárdi Garay János Gimnázium Nagy László Balbach Noelle, Sechna Viktória, Tubák Beáta 340
23. Jedlik Ányos Gimnázium Bérczesné Sidó Andrea, Pongrácz Andrea Mandics Tamás, Szöllősi Máté, Wentzel Bálint 340
24. Bonyhádi Petőfi S. Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általánosiskola Stróbl Terézia Füzi Csongor, Zell Maxim Julien, László Bálint 337
25. Szekszárdi Garay János Gimnázium Nagy László Bakó Bálint, Szalai Bálint, Takács Áron 334
26. Marcali Berzenyi Dániel Gimnázium Szántóné Horváth Magolna Horváth Ádám, Makai Zsófia, Nikula Bettina 333
27. Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Hutvágnerné Róth Éva Komlósi Gréta, Radócz László, Urbán Soma 332
28. Cserey-Goga Technológiai Líceum Kiss Zoltán Cseke Krisztina, Sütő Abigail-Bethsabé, Vincze Barbara 332
29. Marcali Berzenyi Dániel Gimnázium Szántóné Horváth Magolna Ámmer Fanni, Bojtor Barnabás, Tkác Bálint 331
30. NSZC Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma Farkas Tünde Bajnok Bálint, Lőczi Bence, Sebők Szabolcs 330
31. Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Künsztler László Hadfi Máté, Hohmann Roland, Vatró Gergely 330
32. Corvin Mátyás Gimnázium Boros Tamás Akinwumi Thomas, Hajdú Bianka, Paulivocs Bianka 329
33. Füleki Gimnázium Rubint Róbert Mészáros Fatima, Szepessy Anna, Mihály Orsolya 328
34. Cserey-Goga Technológiai Líceum Kiss Zoltán Bogya Johanna, Kocsis Dóra-Imola, Veres Krisztina 326
35. Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium dr. Beckné Sallay Anikó Végh Valentin, Novák Márton, Fébert Tamás 321
36. Szekszárdi Garay János Gimnázium Nagy László Pfaff Violetta, Bakó Péter, Szabó Dávid 320
37. Siklósi Táncsics Mihály Gimnázium Puskásné Blaskovics Ildikó Gál Zalán, Hamarics Kristóf, Nagyváradi Mátyás 320
38. Egri SZC Kereskedelmi, Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma Hencz Árpád Fórizs Viktória, Veréb Orsolya, Stolcz Eudoxia 320
39. Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium Gaganetz Péter Dávid Virág Maja, Vigh Anna Ida, Tót Lili 319
40. Batsányi JánosGimnázium és Kollégium Riba Erzsébet Borsos Barbara, Szigeti Réka, Páhi Barnabás 319
41. Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Herner Mihály Balázs Anna, Győrfi Sarolta, Tombory Liza 318
42. ZSZC Keszthelyi Közgazdasági Szakgimnáziuma Páhi Sándorné Szalai Éva Farkas Flóra, Izer Alexandra, Szűcs Boglárka Magdolna 318
43. Deák Téri Evangélikus Gimnázium Dr. Guóth Emil Mesterházy Barnabás György, Jánoska Gergely, Kele-Jókuthy János 316
44. Deák Téri Evangélikus Gimnázium Dr. Guóth Emil Fülöp Jázmin, Halász Panka, Velich Zsófi 315
45. Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Hutvágnerné Róth Éva Sümegi Lili, Ba Dominik, Pakai Boglárka 314
46. Gheorghe Pop De Basesti Középiskola Domokos Imre-Zoltán Győrfi Adrien-Viktória, Fazekas Petra, Szabó Natália 314
47. Gheorghe Pop De Basesti Középiskola Domokos Imre-Zoltán Siegel Rebeka, Branner Márk-Kristóf, Kovács Kitty 314
48. Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma… Ács Péter Nagy Kata, Kránicz eszter Lilla, Horváth Dániel Lajos 313
49. Cserey-Goga Technológiai Líceum Kiss Zoltán Cseke Zsolt, Domokos Erik-Zsolt, Hajas István 313
50. Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Kovács Míra Keszi Kincső, Rácz Noémi, Szenczi Alexa 310
51. Kisvárdai SZC Móricz Zs. Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Király Katalin Lázár Melinda, Tóth Martina, Milák Hajnalka 309
52. Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Künsztler László Auth Krisztián, Bajnóczi Attila, Jörg Áron Máté 302
53. Madách Imre Gimnázium Horváth László Marics Krisztina, Sándor Tünde, Tám Enikő 298
54. Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Künsztler László Fazekas Kinga, Frey Luca, Hoskics Vanda 295
55. Selye János Gimnázium Vajányi Orsolya, Elek József Pinke Vivien, Keresztes Levente, Édes Krisztián 293
56. Árpád-házi Szt. Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Nagy Szilvia Csenár Barnabás, Dóra Márton 291
57. Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium Gaganetz Péter Zátrak Balázs, Szmerka Anna, Hegyi Gergő 284
58. Ady Endre Elméleti Líceum Ardelean Klementina Holló Blanka, Guba Dávid Áron, Papp Richárd 284
59. Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium Gedőcziné Berger Mária Pecze Benedek, Jekken Nikolett, Nikovics Gergő 283
60. Bonyhádi Petőfi S. Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola Mester Balázs Erdős Vivien, Varga Attila, Baranyai Lóránt 282
61. Földes Ferenc Gimnázium Jobbágy László Abrakovits Anna, Galajda Vera, Vajda Lilla 278
62. Földes Ferenc Gimnázium Jobbágy László Gass Krisztián, Gál Ákos, Kiss Adrián 278
63. Földes Ferenc Gimnázium Jobbágy László Antal Réka, Bemdicskó Laura, Hallai Gréta 278
64. Földes Ferenc Gimnázium Chalupeckyné Guba Zsuzsanna Kelemen Réka, Rideg Judit, Farkas Szabolcs 278
65. Földes Ferenc Gimnázium Chalupeckyné Guba Zsuzsanna Dakó-Kovács Lili, Elek Kitti, Garibay-Székely Patrícia 278
66. Zalaegerszegi Kölcsey ferenc Gimnázium László Judit Bolgár Emese, Csóka Vivien, Kovács Fanni 275
67. Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium Hanasovszky-Licskai Anikó Horváth Dorina, Kocsis Rebeka, Varga Laura 271
68. Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium Hanasovszky-Licskai Anikó Ivánkovics Dorka, Németh Liza, Kertész Noémi 270
69. Kölcsey Ferenc Főgimnázium Csorján Árpád Aracs-Szigeti Alex, Leiti Bence, Polacsek eszter 264
70. Terplán Zénó Ferences Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola Csillik Zoltán Buranyi Erika, Kovács Fanni, Bólya Júlia 263
71. Selye János Gimnázium Deák Irén Kálazdy Virág Petra, Nagy Dávid, Kovács Szilárd 259
72. Bolyai Tehetséggondozó gimnázium és Kollégium Basa György Csizik Boglárka, Nagy Anikó, Varga Virág 256
73. Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Kovács Míra Gál Imola, Nádas Eliza, Szőcsényi Enikő 255
74. Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium Hanasovszky-Licskai Anikó Hoffer Dániel, Szalai András, Papp Patrik 251
75. Bolyai Tehetséggondozó gimnázium és Kollégium Basa György Takarics Dóra, Csizmadia Márk, Sári Norbert 249
76. Bolyai Tehetséggondozó gimnázium és Kollégium Basa György Gubik Laura, Végső Vivien, Tóth Dávid 246
77. Baróti Szabó Dávid technológiai Líceum Keserű Sándor Zajzon Emília, Kovács Ágnes, Dudau Otilia 245
78. Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Dobák Dénes Hering Máté, Kecskeméti Milán, Tóth Flórián 244
79. Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Bacsa Beáta Bazsó Beatrix, Zatyko Dóra, Varga Éva 227
80. Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium… Gengye  Petra Tóth Xavér, Orsós Tamás, Simon Bálint 216
81. Vámbéry Ármin Gimnázium Mgr. Soóky Ágota Vajda Rebeka, Aranyossy Levente, Kovács Máté 214
82. Andrei Barseanu Elméleti Líceum Béres Ilona Mátyás brigitta, Zsold Alíz, Pataki Izabella 191
83. Andrei Barseanu Elméleti Líceum Béres Ilona Zatanga Carmen-Andrea, Kovács Borbála-Enikő, Jenei Mária-Magdolna 176
84. Andrei Barseanu Elméleti Líceum Béres Ilona Csifó Réka, Tóth Olga, Méder Beáta 172
85. Horváth János Elméleti Líceum Zatoschil-Ballai Zsuzsa Burca Irisz, Dombi Bernadett, Drimbó Réka 165
86. Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma Usztics Anikó Soltész Lili, Szabó Kinga, Varga Laura 155
87.     Németh Norbert 150
88. József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Forgács Attila Lelkes-Takács Rebeka, Herczeg Bianka, Pataki Izabella 131
89. V. István Katolikus Szakgimnázium és Gimnázium Kosárkó László Serfőző Laura, Angyal Zsófia, Géczi József 124
90. Andrei Barseanu Elméleti Líceum Béres Ilona Csiszér Norbert, Molnár Alex, Pataki Ákos 57

Nagyváradon, Dunaszerdahelyen, Beregszászon, Székelyudvarhelyen, Zentán és Budapesten valósulnak meg az ősz folyamán a Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozók, amelyek alkalmanként 500 és 3000 középiskolás fiatalnak teremtenek egy jó hangulatú tartalmas péntek délutáni közösségi élményt.

Az eseményeken az adott település és a régió diákjai mellett minden alkalommal 100-150 magyarországi diák is részesévé válik a programnak.

A rendezvénysorozat célja, hogy a középiskolások minél szélesebb rétegéhez eljussanak a Rákóczi Szövetség üzenetei, programjai és lehetőségei.

A rendezvénysorozat fő együttműködő partnere a Középsuli.hu, valamint a korosztály körében népszerű zenekarok.

Első alkalommal Nagyváradon szeptember 20-án 15 órától mintegy 700 diákot vár a Szövetség a Rákóczis Légy-Ott!-ra.

 

Köszönjük, hogy hírt adnak a rendezvényről!

Mindenkit sok szeretettel várunk szeptember 27-én, a dunaszerdahelyi Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozóra!

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Ide kattintva lehet regisztrálni.