A Rákóczi Szövetség középiskolásokat megszólító új rendezvénysorozata, a Középiskolás Légy-Ott! október 4-én Kárpátaljára érkezik.  

A Szövetség Karácsfalván péntek délután 500 középiskolás fiatalnak teremt lehetőséget egy jó hangulatú együttlétre. A rendezvénysorozat célja, hogy a középiskolások minél szélesebb rétegéhez eljussanak a Rákóczi Szövetség üzenetei, programjai, lehetőségei. A rendezvényen több mint 20 középiskola 500 diákja vesz részt, köztük 4 magyarországi középiskola félszáz diákja is.

A középiskolás találkozó programjában közreműködik a Középsuli.hu, valamint egy, a korosztály körében népszerű zenekar.

Az esemény Karácsfalván a Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum sportcsarnokában valósul meg 2019. október 4-én pénteken 15 órától.

Az előző hetekben Nagyváradon és Dunaszerdahelyen találkoztak középiskolások a Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozó keretében, az erről készült videós beszámoló alább található:

Nagyvárad: https://www.youtube.com/watch?v=OsOA2n10I_w&t=4s

Dunaszerdahely: https://www.youtube.com/watch?v=IoqBFgKg0JQ

 

Köszönjük, ha hírt adnak a rendezvényről! 

 

Közel 150 Kárpát-medencei középiskola több mint 6 000 diákja utazik az Október 23-i Diákutaztatási Program keretében legalább egy határ átlépésével ünnepelni.

A sikerrel pályázó iskolák: 

Azonosító Utazó intézmény Település Fogadó intézmény
DU/okt23/1 Alsóbodoki Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola Alsóbodok Szombathelyi ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
DU/okt23/2 Füleki Gimnázium  Fülek Miskolc
DU/okt23/3 Aranypart Kollégium Siófok Madách Imre Gimnázium Somorja
DU/okt23/4 Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Baja Zombori ŠOSO Vuk Karadžić Középiskola
DU/okt23/5 Bajai SZC Kalocsai Dózsa György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Kalocsa Zombori Testvériség-Egység Általános Iskola
DU/okt23/6 Bálicsi Intergációs Nevelési - Oktatási Központ Általános Iskola Szakiskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola, Kollégium és Korai Fejlesztő Pécs Törökkanizsai Dositej Obradovic Gépészettechnikai Szakközépiskola
DU/okt23/7 Bányai János Műszaki Szakközépiskola - Székelyudvarhely Székelyudvarhely Miskolci SZC Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma
DU/okt23/8 Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Általános Iskolája és Sportiskolája Pécs Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Általános Iskolája és Sportiskolája
DU/okt23/9 Bátaszéki II. Géza Gimnázium Bátaszék Érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium
DU/okt23/10 Békéscsabai Szakképzési Centrum Békéscsaba Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum
DU/okt23/11 Békéscsabai Szakképzési Centrum Békéscsaba 1-es számú Technológiai Líceum Nagykágya
DU/okt23/12 Berettyóújfalui SZC Arany János Gimnáziuma, Egészségügyi és Közgazdasági Szakgimnáziuma Berettyóújfalu Nagyváradi Lórántffy Zuzsanna Református Gimnázium
DU/okt23/13 Berettyóújfalui SZC József Attila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Polgár Nagyváradi Lórántffy Zuzsanna Református Gimnázium
DU/okt23/14 Berettyóújfalui SZC Veress Ferenc Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Hajdúböszörmény Füleki Gimnázium
DU/okt23/15 Bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Bodrogszerdahely Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium
DU/okt23/16 Budapest XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium Budapest 2. sz. Iskola
DU/okt23/17 Budapesti Gazdasági SZC Békésy György Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Budapest Rimaszonbati Magán Szakközépiskola
DU/okt23/18 Budapesti Kolping Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Sportgimnázium Budapest Szepsi Boldog Salkaházi Sára Magyar Tannyelvű Egyházi Alapiskola
DU/okt23/19 Budapesti Komplex SZC Kozma Lajos Faipari Szakgimnáziuma Budapest Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium
DU/okt23/20 Budapesti Műszaki SZC Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Budapest Ipolysági Szakközépiskola
DU/okt23/21 Ciszterci Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Pécs Eszéki Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
DU/okt23/22 Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium Kiskunfélegyháza Móra Ferenc 7. sz. Általános Iskola, Székelyudvarhely
DU/okt23/23 Corvin Mátyás Gimnázium és Szakközépiskola Budapest Nagymegyeri Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola (Hidaskürt)
DU/okt23/24 Csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium Csíkszereda Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Kollégium
DU/okt23/25 Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium Debrecen Ady Endre Líceum - Nagyvárad
DU/okt23/26 Debreceni SZC Baross Gábor Középiskolája  és Kollégiuma Debrecen Szakkay József Szakközépiskola
DU/okt23/27 Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Szakgimnáziuma Debrecen Máramarosszigeti Leőwey Klára Elméleti Líceum
DU/okt23/28 Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Szakgimnáziuma Debrecen Nagyváradi Szent László Római Katolikus Líceum
DU/okt23/29 Debreceni SZC Brassai Sámuel Gimnáziuma és Műszaki Szakgimnáziuma Debrecen Kolozsvári Brassai Sámuel Elméleti Líceum
DU/okt23/30 Debreceni SZC Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Debrecen Tompa Mihály Magyar Tannyelvű Református Gimnázium
DU/okt23/31 Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Debrecen Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum
DU/okt23/32 Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma Debrecen Nagyváradi Művészeti Líceum
DU/okt23/33 Debreceni SZC Vegyipari Szakgimnáziuma Debrecen Szakkay József Szakközépiskola
DU/okt23/34 Diószegi Magán Szakközépiskola Diószeg Budapesti Műszaki SZC Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
DU/okt23/35 Diószegi Sámuel Baptista Szakgimnázium és Szakközépiskola Debrecen Tordai Jósika Miklós Elméleti Líceum
DU/okt23/36 Dositej Obradovic Gimnázium, Topolya Topolya Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium
DU/okt23/37 Dunaszerdahelyi Épitészeti Szakmunkásképző Dunaszerdahely Budapesti Komplex SZC Ybl Miklós Építőipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
DU/okt23/38 Dunaszerdahelyi Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola Dunaszerdahely Váci SZC Petzelt József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
DU/okt23/39 Egri Dobó István Gimnázium Eger Nagyszelmenci Dobó István Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
DU/okt23/40 Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Rimaszonbati Magán Szakközépiskola
DU/okt23/41 Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Rimaszonbati Magán Szakközépiskola
DU/okt23/42 Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Szakkay József Szakközépiskola
DU/okt23/43 Egri SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Rimaszonbati Magán Szakközépiskola
DU/okt23/44 Egri SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum
DU/okt23/45 Egri SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Rimaszonbati Magán Szakközépiskola
DU/okt23/46 Egri SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Szakkay József Szakközépiskola
DU/okt23/47 ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium Budapest Kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola
DU/okt23/48 Érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium Érd Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum
DU/okt23/49 Érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium Érsekújvár Érdi SZC Százhalombattai Széchenyi István Szakgimnáziuma és Gimnáziuma
DU/okt23/50 Esztergomi Dobó Katalin Gimnázium Esztergom Párkányi Ady Endre Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
DU/okt23/51 Földes Ferenc Gimnázium Miskolc Nagyenyedi Református Kollégium
DU/okt23/52 Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium Békés Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum
DU/okt23/53 Gimnázium Nagykapos Nagykapos Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium
DU/okt23/54 Gimnázium, Informatikai, Közgazdasági, Nyomdaipari Szakgimnázium és Szakközépiskola Eger Füleki Gimnázium
DU/okt23/55 Gomba Levente Gimnázium Putnok Tompa Mihály Magyar Tannyelvű Református Gimnázium
DU/okt23/56 Göndöcs Benedek Középiskola és Kollégiumai Gyula Ady Endre Líceum - Nagyvárad
DU/okt23/57 Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium Gyöngyös Rimaszombati Tompa Mihály Alapiskola
DU/okt23/58 Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium Gyöngyös Tompa Mihály Magyar Tannyelvű Református Gimnázium
DU/okt23/59 Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium Hajdúböszörmény Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum
DU/okt23/60 Hidaskürti Középfokú Magán Szaktanintézet és Magán Kereskedelmi Akadémia Hidaskürt Budapesti Gazdasági SZC Harsányi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
DU/okt23/61 Hódmezővásárhelyi SZC Sághy Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Csongrád Óbecsei Közgazdasági-Kereskedelmi Iskola
DU/okt23/62 II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfúkú Szakképzési Intézet Beregszász Georgikon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
DU/okt23/63 II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Mezőgazdasági, Közgazdasági, Informatikai Szakgimnázium Kiskunhalas Nagyváradi Lórántffy Zuzsanna Református Gimnázium
DU/okt23/64 Jászapáti Gróf Széchenyi István Katolikus Középiskola és Kollégium Jászapáti Érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium
DU/okt23/65 Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum Karácsfalva Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium
DU/okt23/66 Kecskeméti Református Gimnázium Kecskemét Tompa Mihály Magyar Tannyelvű Református Gimnázium
DU/okt23/67 Kétnyelvű Középiskola Lendva Lendva Székesfehérvár
DU/okt23/68 Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium Budapest Bátorkeszi Középfokú Magán Szaktanintézet és Magán Kereskedelmi Akadémia - kihelyezett részleg
DU/okt23/69 Magyar Műhely Általános Művelődési Központ Mezőörs 1. sz. Általános Iskola, Csíkpálfalva
DU/okt23/70 Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja Baja Kétnyelvű Középiskola Lendva
DU/okt23/71 Máramarosszigeti Leőwey Klára Elméleti Líceum Máramarossziget Máramarosszigeti Leőwey Klára Elméleti Líceum
DU/okt23/72 Marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum Marosvásárhely Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona
DU/okt23/73 Marosvásárhelyi Mihai Eminescu Pedagógiai Főgimnázium Marosvásárhely Komáromi Marianum Magyar Tannyelvű Egyházi Iskolaközpont
DU/okt23/74 Marosvásárhelyi Református Kollégium Marosvásárhely Bajai III. Béla Gimnázium
DU/okt23/75 Marosvásárhelyi Református Kollégium Marosvásárhely Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona
DU/okt23/76 Marosszentgyörgyi Ifjúsági Marosszentgyörgy Szolnoki Szolgáltatási SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája
DU/okt23/77 Mihai Eminescu Főgimnázium Nagyvárad Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium
DU/okt23/78 Mikszáth Kálmán Líceum Pásztó Szakkay József Szakközépiskola
DU/okt23/79 Miskolci Lévay József Református Gimnázium Miskolc Kassa
DU/okt23/80 Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Miskolc Szakkay József Szakközépiskola
DU/okt23/81 Miskolci SZC Kandó Kálmán Szakgimnáziuma Miskolc Nagybányai Németh László Elméleti Líceum
DU/okt23/82 Miskolci SZC Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma Miskolc Bányai János Műszaki Szakközépiskola - Székelyudvarhely
DU/okt23/83 Nagycétényi Szlovák és Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Nagycétény Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület
DU/okt23/84 Nagykanizsai SZC Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma Nagykanizsa Adai Műszaki Iskola
DU/okt23/85 Nagykárolyi Elméleti Líceum Nagykároly Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium
DU/okt23/86 Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum Nagyszalonta Budapest XIII. Kerületi Ady Endre Gimnázium
DU/okt23/87 Nagyváradi Iosif Vulcan Főgimnázium Nagyvárad Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium
DU/okt23/88 Nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola - főépület Nagyvárad Szegedi Jerney János Általános Iskola
DU/okt23/89 Nagyváradi Szent László Római Katolikus Líceum Nagyvárad Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
DU/okt23/90 Nyitranagykéri Szlovák és Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Nyitranagykér Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület
DU/okt23/91 Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Kollégium Pannonhalma Pozsonyi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium
DU/okt23/92 Péceli Integrált Oktatási Központ Általános Iskola és Gimnázium Pécel Érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium
DU/okt23/93 Pécsi SZC II. Béla Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Pécsvárad Rimaszombati Egyesült Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola
DU/okt23/94 Pécsi SZC Zipernowsky Károly Műszaki Szakgimnáziuma Pécs Eszéki Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
DU/okt23/95 Pécsi SZC Zrínyi Miklós Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Szigetvár Eszéki Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
DU/okt23/96 Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Óvoda Pécs Eszéki Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
DU/okt23/97 Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium és Kollégium Gödöllő Szakkay József Szakközépiskola
DU/okt23/98 Rimaszonbati Magán Szakközépiskola Rimaszombat Budapesti Gazdasági SZC Békésy György Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
DU/okt23/99 Rozsnyói Fábry Zoltán Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Középiskola Rozsnyó SERÉNYI BÉLA MEZŐGAZDASÁGI SZAKKÉPZŐ ISKOLA
DU/okt23/100 Rozsnyói Safarik Pál József Gimnázium Rozsnyó Budapest XIII. Kerületi Ady Endre Gimnázium
DU/okt23/101 Salgótarjáni SZC Mikszáth Kálmán Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája Balassagyarmat Diószegi Magán Szakközépiskola
DU/okt23/102 Salgótarjáni SZC Szondi György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája Balassagyarmat Ipolysági Szakközépiskola
DU/okt23/103 SERÉNYI BÉLA MEZŐGAZDASÁGI SZAKKÉPZŐ ISKOLA Putnok Rozsnyói Fábry Zoltán Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Középiskola
DU/okt23/104 Szabadkai Egészségügyi Középiskola Szabadka Pécsi SZC II. Béla Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
DU/okt23/105 Szakkay József Szakközépiskola Kassa Encsi Váci Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium
DU/okt23/106 Szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Iskolaközpont Szatmárnémeti Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
DU/okt23/107 Szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Nemzeti Kollégium Szatmárnémeti Budapest XIII. Kerületi Ady Endre Gimnázium
DU/okt23/108 Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Békéscsaba Dévai Téglás Gábor Elméleti Líceum
DU/okt23/109 SZÉCHENYI ISTVÁN MEZŐGAZDASÁGI ÉS ÉLELMISZERIPARI SZAKKÉPZŐ ISKOLA ÉS KOLLÉGIUM Hajdúböszörmény Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
DU/okt23/110 Szegedi Deák Ferenc Gimnázium Szeged Beszédes József MMIK Magyarkanizsa
DU/okt23/111 Szegedi SZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Szeged Temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum
DU/okt23/112 Székely Mikó Kollégium Sepsiszentgyörgy Székely Mikó Kollégium
DU/okt23/113 Székelykeresztúri Berde Mózes Unitárius Gimnázium Székelykeresztúr Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium
DU/okt23/114 Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola Székesfehérvár Kétnyelvű Középiskola Lendva
DU/okt23/115 Székesfehérvári SZC Perczel Mór Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Mór Iskolaközpont, Nyárádszereda
DU/okt23/116 Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium Hajdúdorog Nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola - főépület
DU/okt23/117 Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Pannonhalma Párkányi Ady Endre Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
DU/okt23/118 Szent Imre Keresztény Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium Balassagyarmat Ipolybalogi Ipolyi Arnold Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
DU/okt23/119 Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Debrecen Szent László Római Katolikus Gimnázium
DU/okt23/120 Szent László Általános Művelődési Központ Baja Zombori Testvériség-Egység Általános Iskola
DU/okt23/121 Szent László Általános Művelődési Központ Baja Zombori Műszaki Szakközépiskola
DU/okt23/122 Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda Kisvárda Nagyváradi Szent László Római Katolikus Líceum
DU/okt23/123 Szent Margit Gimnázium Budapest Érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium
DU/okt23/124 Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános Iskola Szikszó Selye János Magyar Tannyelvű Gimnázium
DU/okt23/125 Szentannai Sámuel Középiskola és Kollégium Karcag Nagyváradi Lórántffy Zuzsanna Református Gimnázium
DU/okt23/126 Szolnoki SZC Damjanich János Szakképző Iskolája és Kollégiuma Martfű Martonosi Kihelyezett Tagozat - Magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola
DU/okt23/127 Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziuma Szolnok Kétnyelvű Középiskola Lendva
DU/okt23/128 Tasnádi Technológiai Líceum - Tasnád Tasnád (Tasnad) Bereczki Máté Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Sportiskola
DU/okt23/129 Tatabányai SZC Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Tatabánya Diószegi Magán Szakközépiskola
DU/okt23/130 Temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum Temesvár Óbecsei Közgazdasági-Kereskedelmi Iskola
DU/okt23/131 Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület Székesfehérvár Nyitranagykéri Szlovák és Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda
DU/okt23/132 Tóthfalusi Nyers István Akadémia S.E. Tóthfalu Horváth Mihály Gimnázium
DU/okt23/133 Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakképző Iskola Cegléd Magyarkanizsai Műszaki Középiskola
DU/okt23/134 Újvidéki Svetozar Marković Gimnázium Újvidék Energetikai Szakgimnázium és Kollégium
DU/okt23/135 Váci Madách Imre Gimnázium Vác Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
DU/okt23/136 Váci Madách Imre Gimnázium Vác Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
DU/okt23/137 Váci SZC Petőfi Sándor Gimnáziuma, Gépészeti Szakgimnáziuma és Kollégiuma Aszód Rimaszombati Tompa Mihály Alapiskola
DU/okt23/138 Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium Gyöngyös Füleki Gimnázium
DU/okt23/139 Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok Eszéki Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
DU/okt23/140 Zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium Zenta Kalocsai Szent István Gimnázium
DU/okt23/141 Zentai Ifjúsági Szervezet Zenta Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola

Szeptember 27-én Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozót szerveztünk Dunaszerdahelyen.

A felvidéki és magyarországi fiatalok megismerkedhettek a Rákóczi Szövetség munkájával, pályázati lehetőségekkel, rendezvényekkel. Lehetőség volt hivatalosan is csatlakozni a Szövetséghez. 

Közönségtalálkozót tartott a Középsuli.hu, a rendezvényt pedig ByeAlex és a Slepp koncerttel zártuk.

 

Foto: Katona Réka 

Képgaléria:

A Rákóczi Szövetség életében hosszú évekre visszanyúló hagyománynak számító Felvidéki Séta fókuszában idén a bányavárosok álltak.

A szeptember 27-29. között megrendezett kiránduláson 10 anyaországi és felvidéki középiskola mintegy 100 diákja és pedagógusa vett részt. Pénteken a dunaszerdahelyi Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozón találkoztak először egymással a kirándulók. A diákokat a Középsuli.hu sorozat résztvevői szórakoztatták, majd a Bye Alex és a Slepp adott koncertet. A Légy-Ott! keretében a Szövetség munkatársai mutatták be a Rákóczi Szövetség működését, programkínálatát, valamint a létrehozandó Rákóczi Pontok kereteit és annak célját is. Szombaton és vasárnap a csapat két busszal járta végig Nyugat-Felvidék nevezetességeit. A fiatalok Körmöcbányán az Érme- és Medálmúzeumban ismerkedtek a bányaváros történetével; Selmecbányán a Szent háromság téren, az Óvárban, a Kálvárián, az Evangélikus Líceum és a Bányászati Akadémia épületei előtt emlékeztek meg elődeink nagyságáról. Besztercebányán jó hangulatú városi séta során mélyültek tovább a barátságok. Bajmóc impozáns vára és annak hatalmas műkincs állománya pedig nem hagyott kétséget a diákokban afelől, hogy nehezen található még egy régió a Kárpát-medencében, ahol ennyire koncentráltan és gazdagon lennének fellelhetők magyar történelmi emlékeink. A hétvégét a résztvevő vezetőtanárok által összeállított izgalmas kvízjáték zárta.

Képgaléria:

 

Szeptember 20-án mintegy 700 középiskolás foglalta el a nagyváradi Szakszervezetek Házát. 

A Rákóczi Szövetség új programsorozata itt mutatkozott be, nagy sikert aratva a fiatalok és tanáraik körében. A Szövetség igyekezett egy fiatalos, lendületes rendezvényt szervezni. Jelen voltak a Középsuli.hu sztárjai, fellépett a Kiss Kata Zenekar és Király Viktor.  Péntek délután a Szövetség bemutatta rendezvényeit, pályázati lehetőségeit, versenyeket hirdetett a fiatalok körében, de volt pólófestés és arcfestés is.

A következő hetekben Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozó lesz Felvidéken, Kárpátalján, Vajdaságban és Budapesten is.

 

Foto: Fekete Tibor Kristóf

Képgaléria: