A szeptemberi iskolakezdést követően 9000 külhoni magyar iskolakezdőt köszönt a Rákóczi Szövetség, szüleiknek kifejezve elismerését és köszönetét a magyar iskolaválasztásért. Az iskolakezdőknek szeptember és december között 400 helyszínen ünnepélyesen adják át a magyarországi társadalom összefogását és megbecsülését jelképező ösztöndíjat.

A Magyar Iskolaválasztási Program mögött széleskörű társadalmi összefogás jött létre. A támogatók között félezer magyarországi önkormányzat, magánemberek, közéleti személyiségek és alapítványok sorakoztak fel.

Az iskolakezdők köszöntése augusztus 31-én Rimaszécsen, a szlovákiai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségén veszi kezdetét.

A Rákóczi Szövetség Magyar Iskolaválasztási Programja 2004-ben a Felvidéken indult azzal a céllal, hogy minél több magyar család válassza az anyanyelvű oktatást.  

A program ma érinti a teljes Felvidék 3600 iskolakezdőjét, Kárpátalján közel 2000, a Vajdaságban és Horvátországban, mintegy 1400 diákot, Erdélyben és a Partiumban – Bihar, Máramaros, Beszterce-Naszód, Arad, Temes, Fehér megye, Torda és Dés régiója – több mint 1800 iskolakezdőt, valamint 200 magyar oktatásban részesülő moldvai csángó gyermeket.

A Rákóczi Szövetség arra törekszik, hogy az egyes ösztöndíj átadási ünnepségeken a program támogatói is jelen legyenek, és ebben a formában is kifejezzék szolidaritásukat és bátorításukat a gyermeküket magyar iskolába írató családoknak.

Köszönjük, hogy hírt adnak a Magyar Iskolaválasztási Programról!

 

Beiratkozási ösztöndíj átadási ütemterv 2019
Sorszám Dátum Időpont Célalap/Régió Település Helyszín Létszám
1. 2018.09.03 16.00 Kassa és Vidéke Kassa Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola 29
2. 2019.09.05 16.30 (RO) Temesvár és Vidéke Végvár Végvári I-ViII. Osztályos Általános Iskola 37
3. 2019.09.09 8.00 Horvátország Sepse Általános Iskola 14
4. 9.00 Eszék Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
5. 10.00 Laskó Általános Iskola
6. 10.40 Kopács Általános Iskola
7. 11.15 Kórógy Általános Iskola
8. 12.30 Újbezdán Általános Iskola
9. 2019.09.09 8.30 Nagyszőlősi járás Batár Elemi Iskola 126
10. 8.55 Nevetlenfalu Középiskola
11. 9.20 Akli Oktatási Nevelési Központ
12. 9.50 Aklihegy Oktatási Nevelési Központ
13. 10.45 Szőlősgyula Általános Iskola
14. 11.30 Feketeardó Középiskola
15. 12.45 Csepe Általános Iskola
16. 13.30 Forgolány Általános Iskola
17. 14.20 Fertősalmás Általános Iskola
18. 14.50 Nagypalád Nagypaládi Móricz Zsigmond Középiskola
19. 2019.09.09 8.30 Nagyszőlősi járás Salánk Középiskola 221
20. 9.40 Verbőc Középiskola
21. 10.25 Tiszakeresztúr Általános Iskola
22. 11.00 Tiszaújlak Középiskola
23. 11.45 Tiszaújhely Általános Iskola
24. 12.45 Fancsika Általános Iskola
25. 13.25 Nagyszőlős Középiskola
26. 14.45 Tiszabökény Általános Iskola
27. 15.30 Tiszapéterfalva Általános Iskola
28. 2019.09.10 8.00 Ungvári és Munkácsi járás Csongor Általános Iskola 286
29. 8.50 Nagydobrony Középiskola
30. 9.45 Kisdobrony Általános Iskola
31. 10.15 Tiszaágtelek Általános Iskola
32. 10.50 Tiszaásvány Általános Iskola
33. 11.15 Csap 2. Sz. Széchenyi István Középiskola
34. 11.55 Eszeny Középiskola
35. 12.30 Szalóka Általános Iskola
36. 2019.09.10 8.30 Ungvári járás Kincseshomok Általános Iskola 166
37. 9.10 Koncháza Középiskola
38. 10.00 Gálocs Elemi Iskola
39. 10.20 Sislóc Sislóci Dobó István Középiskola
40. 11.00 Ungvár Ungvári 10. Sz. Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola
41. 12.45 Ungvár Ungvári Magyar Tannyelvű Elemi Iskola és Drugeth Gimnázium
43. 2019.09.10 8.00 Felső-Tisza-Vidék Visk Viski Kölcsey Ferenc Középiskola 152
44. 9.30 Huszt Huszti Magyar Tannyelvű Általános Iskola
45. 10.30 Técső Técsői Hollósi Simon Középiskola
46. 12.15 Aknaszlatina Aknaszlatinai  Bolyai János Középiskola
47. 14.00 Rahó Rahói Középiskola
48. 15.30 Kőrösmező Kőrösmezői 1 Sz. Középiskola
49. 2019.09.11 8.30 Ungvári járás Császlóc Elemi Iskola 94
50. 8.50 Nagygejőc Általános Iskola
51. 9.15 Kisgejőc Oktatási Nevelési Központ
52. 9.50 Rát Általános Iskola
53. 10.30 Szürte Középiskola
54. 11.00 Palágykomoróc Általános Iskola
55. 11.35 Tiszasalamon Általános Iskola
56. 2019.09.11 8.00 Beregszászi járás Rafajnaújfalu Általános Iskola 94
57. 9.00 Beregsom Általános Iskola
58. 9.30 Csonkapapi Általános Iskola
59. 10.15 Hetyen Általános Iskola
60. 11.00 Harangláb Általános Iskola
61. 11.30 Bótrágy Általános Iskola
62. 12.00 Bátyú Középiskola
63. 14.15 Tiszacsoma Középiskola
64. 2019.09.11 8.00 Beregszászi, Munkácsi és Szolyvai járás Mezőgecse Általános Iskola 128
65. 8.30 Nagymuzsaly Középiskola
66. 9.00 Sárosoroszi Általános Iskola
67. 9.30 Csetfalva Általános Iskola
68. 11.00 Beregrákos Általános Iskola
69. 11.40 Munkács 3. Sz. II. Rákóczi Ferenc Középiskola
70. 13.45 Szolyva Oktatási Nevelési Központ
71. 2019.09.11 8.00 Beregszászi járás Makkosjánosi Középiskola 235
72. 9.00 Beregszász 3. Sz. Középiskola
73. 10.00 Beregszász 4. Sz. Középiskola
74. 11.15 Beregszász 6. Sz. Általános Iskola
75. 11.50 Beregszász Esze Tamás Általános Iskola és Líceum
76. 12.20 Beregszász 7. Sz. Általános Iskola
77. 13.20 Beregszász 9. Sz. Általános Iskola
78. 2019.09.12 8.00 Munkácsi járás Szernye Általános Iskola 133
79. 9.00 Barkaszó Általános Iskola
80. 10.30 Izsnyéte Általános Iskola
81. 11.20 Dercen Középiskola
82. 11.50 Fornos Általános Iskola
83. 2019.09.12 8.00 Beregszászi járás Beregújfalu Általános Iskola 214
84. 8.45 Nagybereg Középiskola
85. 9.20 Kigyós Oktatási Nevelési Központ
86. 10.00 Asztély Elemi Iskola
87. 10.35 Badaló Általános Iskola
88. 11.05 Halábor Általános Iskola
89. 11.30 Mezővári II. Rákóczi Ferenc Középiskola
90. 13.15 Nagyborzsova Általános Iskola
91. 14.00 Bene Általános Iskola
92. 2019.09.12 8.00 Beregszászi járás Mezőkaszony Középiskola 141
93. 8.40 Zápszony Általános Iskola
94. 9.30 Beregdéda Általános Iskola
95. 10.10 Nagybégány Általános Iskola
96. 10.35 Kisbégány Általános Iskola
97. 11.20 Gút Általános Iskola
98. 11.50 Gát Középiskola
99. 2019.09.12 9.00 Szepsi és Vidéke Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola 146
100. 11.00 Torna  Alapiskola
101. 12.00 Méhészudvarnok Alapiskola
102. 13.30 Alsólánc Alapiskola
103. 14.00 Buzita Alapiskola
104. 15.30 Szepsi Boldog Salkaházi Sára Magyar Tannyelvű Egyházi Alapiskola 
105. 16.30 Péder Alapiskola
106. 2019.09.13 10.30 Nagykapos és Vidéke Nagykapos Magyar Ház 119
107. 12.00 Vaján Alapiskola
108. 14.30 Nagykapos Erdélyi János Alapiskola
109. 2019.09.16 9.00 Királyhelmec és Vidéke Bodrogszerdahely Alapiskola 174
110. 11.00 Nagytárkány Alapiskola
111. 13.00 Királyhelmec Alapiskola
112. 2019.09.17 10.00 Rozsnyó és Vidéke Pelsőc Alapiskola 101
113. 11.30 Rozsnyó Fábry Zoltán Alapiskola
114. 12.30 Rozsnyó Rákóczi Magyar Ház
115. 14.00 Krasznahorkaváralja Alapiskola
116. 15.00 Tornagörgő Alapiskola
117. 2019.09.18 11.00 Gúta és Vidéke Csicsó Alapiskola 109
118. 12.00 Tany Alapiskola
119. 13.00 Nemesócsa Alapiskola
120. 14.00 Lakszakállas Alapiskola
121. 15.00 Gúta Kultúrház
122. 2019.09.19 16.30 Pozsony Pozsony Duna utcai Alapiskola és Gimnázium 36
123. 2019.09.19 8.00 (RO) Arad megye Nagyzerénd Általános Iskola 80
124. 8.30 (RO) Feketegyarmat Általános Iskola
125. 9.30 (RO) Simonyifalva Általános Iskola
126. 11.00 (RO) Ágya Általános Iskola
127. 12.00 (RO) Kisjenő Mihai Veliciu Iskolacsoport
128. 13.00 (RO) Szapáryliget Általános Iskola
129. 16.00 (RO) Arad Csiky Gergely Iskokaközpont
130. 17.30 (RO) Szentpál Általános Iskola
131. 18.00 (RO) Kisiratos Általános Iskola
132. 2019.09.20 8.00 (RO) Arad megye Zimándújfalu Általános Iskola 41
133. 8.30 (RO) Zimándköz Általános Iskola
134. 9.00 (RO) Arad Aron Cotruş Általános Iskola
135. 11.00 (RO) Majláthfalva Általános Iskola
136. 13.00 (RO) Gyorok Általános Iskola 
137. 16.00 (RO) Arad Aurel Vlaicu Általános Iskola
138. 17.30 (RO) Kispereg Általános Iskola
139. 18.00 (RO) Pécska Általános Iskola
140. 2019.09.21 11.00 (RO) Máramaros megye Nagybánya Főtér Fesztivál 92
141. 2019.09.23   Dés és Vidéke      
142. 2019.09.24   Beszterce-Naszód megye Bethlen "Grigore Silasi" Általános Iskola  
143.   Magyarnemegye Általános Iskola
144.   Beszterce Andrei Muresanu Főgimnázium
145.   Cegőtelke Elemi Iskola
146.   Szentmáté Általános Iskola
147.   Magyarbozás I-ViII. Osztályos Általános Iskola
148. 2019.09.24   Szászrégen és Vidéke Szászrégen Radnótfájai Református Kistemplom  
149. 2019.09.25   Torda és Vidéke Torda Tordai Jósika Miklós Elméleti Líceum  
150. 2019.09.25 14.00 Vágsellye és Vidéke Vágsellye Magyar Ház  
151. 15.30 Pered Községháza
152. 17.00 Negyed Alapiskola
153. 2019.09.26-27   Fehér megye Betlenszentmiklós Bethlenszentmiklósi Általános Iskola 69
154.   Buzásbocsárd Búzásbocsárdi Ioan Maiorescu általános Iskola
155.   Felvinc Felvinci Avram Iancu Általános Iskola
156.   Gyulafehérvár "Gróf Majlath Gusztáv Károly" Római Katolikus Teológiai Líceum
157.   Küküllővár Küküllővári Általános Iskola
158.   Magyarbece Magyarbecei Általános Iskola
159.   Magyarlapád Magyarlapádi Általános Iskola
160.   Magyarpéterfalva Magyarpéterfalvi Toma Cocisiu Általános Iskola
161.   Marosújvár Marosújvári Lucian Blaga Általános Iskola és Óvoda
162.   Miriszló Miriszlói Általános Iskola
163.   Nagyenyed Nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium
164.   Nagymedvés Nagymedvési Általános Iskola
165.   Székelykocsárd Székelykocsárdi Simion Lazár Gimnázium
166.   Torockó Torockói Sebes Pál Álatlános Iskola
167.   Torockószentgyörgy Torockószentgyörgyi Általános Iskola
168.   Vajasd Vajasdi Elemi Iskola
169. 2019.09.28 15.00 (RO) Temesvár és Vidéke Temesvár Temesvári Magyar Napok 72
170. 2019.10.03   Somorja és Vidéke Nagylég Alapiskola  
172.   Nagyszarva Alapiskola
173.   Tejfalu Alapiskola
174.   Somorja Corvin Mátyás MTNy Alapiskola
175.   Béke Alapiskola
176.   Csallóközcsütörtök Alapiskola
177.   Nagymagyar Alapiskola
178.   Csenke Alapiskola és Óvoda
179.   Illésháza Alapiskola
180. 2019.10.07 9.00 Rimaszombat és Vidéke Nemesradnót Alapiskola 307
181. 10.00 Bátka Alapiskola
182. 11.30 Rimaszombat Tompa Mihály Alapiskola
183. 14.00 Feled Alapiskola
184. 16.00 Almágy Alapiskola
185. 2019.10.15-17   Dunaszerdahely és Vidéke Albár Alapiskola  
186.   Bős Amadé László Magyar Tanyelvű Alapiskola
187.   Csallóközkürt Alapiskola
188.   Diósförgepatony Alapiskola
189.   Dunaszerdahely Magyar Tanítási Nyelvű Szent János Egyházi Alapiskola
190.   Dunaszerdahely Kodály Zoltán Alapiskola
191.   Dunaszerdahely Vámbéry Ármin Alapiskola
192.   Dunaszerdahely Szabó Gyula Alapiskola
193.   Egyházgelle Alapiskola
194.   Egyházkarcsa Alapiskola
195.   Felbár Batthyány-Strattmann László Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
196.   Felsőpatony Alapiskola
197.   Felsővármos Alapiskola
198.   Hegyéte Alapiskola
199.   Kisudvarnok Alapiskola
200.   Nagyabony Alapiskola
201.   Nagymad Alapiskola
202.   Nemeshodos Alapiskola
203.   Nyékvárony Alapiskola
204.   Pozsonyeperjes Alapiskola
205.   Vásárút Alapiskola
206. 2019.10.18   Losonc és Vidéke Losonc Kármán József Alapiskola és Óvoda   
207. 2019.10.18   Zselíz és Vidéke Zselíz Magyar Ház  
208. 2019.10.29   Szenc és Vidéke Szenc Kultúrház  
209. 2019.11.19, vagy 22   Párkány és Vidéke Ipolyszalka Turczel Lajos Alapiskola  
210.   Párkány Ady Endre Alapiskola
211.   Muzsla Endrődy János Magyar Tannyelvű Alapiskola
212.   Köbölkút Stampay János Alapiskola
213.   Kéménd Petőfi Sándor Alapiskola
214.   Szőgyén Csongrády Lajos Alapiskola
215. 2019.12.13   Léva Léva Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola 12

 

Az ösztöndíj átadási menetrend folyamatosan bővül újabb időpontokkal és helyszínekkel.