A Mozgó mozi áprilisig több mint száz településre jut el. Programjában délután a fiatalabb korosztály számára vetítenek magyar meséket, filmeket, az iskolaválasztást tematizáló kisfilmekkel együtt, majd este a szülőket várják a magyar filmművészet egyik emblematikus alkotásával. A vetítések előtt és után színes programokkal és beszélgetéssel készülnek a szövetség munkatársai, hogy segítséget nyújtsanak a szülőknek az iskolaválasztáshoz, hiszen a külhoni régiókban a következő hetekben kell döntést hozniuk a szülőknek arról, hogy iskolakötelessé váló gyermekük számára a magyar vagy államnyelvű oktatást választják.

A pedagógusok és a Szövetség tapasztalatai szerint az ismeretek megszerzésének leghatékonyabb módja az anyanyelven történő tanulás. A magyar iskola jobb érvényesülést jelent, mert több tudást, több ismeretet nyújt, hiszen két nyelvet, két kultúrát tanít. A magyar iskola kialakítja a gyermek biztos identitását, ami abban segíti, hogy szűkebb és tágabb közösségében is otthon érezhesse magát. Ezért arra bíztatjuk a külhoni magyar családokat, válasszanak iskolakötelessé váló gyermeküknek magyar iskolát!

 

Sorszám Dátum Célalap/Régió Település Helyszín Vetítési időpontok és filmek
1. 2018.12.18 Érsekújvár és Vidéke Andód Kultúrház 9.30 - Erdő Kapitánya
16.00 - Tüskevár
18.30  - Brazilok
2. 2019.01.15 Komárom és Vidéke Marcelháza Kultúrház 16.30 - Ludas Matyi
18.00 - János Vitéz
3. 2019.01.16 Komárom és Vidéke Komárom Selye János Gimnázium 16.30 - Vuk
18.00 - Szaffi
4. 2019.01.23 Gúta és Vidéke Gúta Művelődési Központ 10.00 - Vuk
15.30 - A Palacsintás Király
18.30 - Északi Fény
5. 2019.01.24 Gúta és Vidéke Nemesócsa Művelődési Központ 15.30 - Vuk
17.00 - Ludas Matyi
18.30 - Brazilok
6. 2019.01.25 Galánta és Vidéke Tallós Alapiskola 9.00 - Vuk
10.45 - Árvácska
7. 2019.01.29 Rimaszombat és Vidéke Rimaszombat Csillagház 13.00 - Az Erdő Kapitánya
15.00 - Pál Utcai Fiúk
17.00 - Lovasíjász
8. 2019.01.29 Rimaszombat és Vidéke Feled Kultúrház 10.00 - Macskafogó 1
13.00 - Ludas Matyi
15.00 - Brazilok
9. 2019.01.30 Galánta és Vidéke Felsőszeli Kultúrház 11.30 - Macskafogó 1
10. 2019.01.30 Nyitra és Vidéke Gímes Alapiskola 11.30 - Vuk
11. Kolon Kultúrház 17.30 - Lovasíjász
12. 2019.01.31 Somorja és Vidéke Somorja Corvin Mátyás Alapiskola 9.00 - Ludas Matyi
11.00 - Salamon Király
13. Zalabai Zsigmond Városi Könyvtár 18.00 - Lovasíjász
14. 2019.01.31 Zselíz és Vidéke Nagyölved Alapiskola 8.00 - Vuk
10.00 - Pál utcai fiúk
12.30 - Hófehér
16.30 - Brazilok
15. 2019.02.05 Pozsony és Vidéke Pozsony CSEMADOK Székház 10.00 - Ludas Matyi
17.00 - Lovasíjász
16. 2019.02.05 Galánta és Vidéke Hidaskürt Alapiskola 8.30 - Ludas Matyi
10.10 - Légy jó mindhalálig
12.12 - Macskafogó
17. 2019.02.06 Galánta és Vidéke Nádszeg Kultúrház 9.00 - A Palacsintás Király
11.00 - Hófehér
18.00 - Brazilok
18. 2019.02.06 Királyhelmec és Vidéke Bodrogszerdahely Alapiskola 9.00 - Szaffi
11.00 - Légy Jó Mindhalálig
18.00 - Boldog Születésnapot
19. 2019.02.07 Királyhelmec és Vidéke Királyhelmec Helmeczy Mihály Alapiskola 8.40 - Szaffi
10.35 - Pál Utcai Fiúk
17.30 - Boldog Születésnapot
20. 2019.02.11 Tornalja és Vidéke Tornalja Alapiskola 13.00 - Szaffi
Árvácska
Vándorszínészek
21.   Tornalja és Vidéke Rimaszécs Alapiskola 13.00 - Vuk
Szent Péter esernyője
Brazilok
22. 2019.02.12 Vágsellye és Vidéke Vágsellye Pázmány Péter Alapiskola 8.00 - Vuk
10.00 - Pál Utcai Fiúk
13.30 - Szaffi
23.   Szepsi és Vidéke Szepsi Alapiskola 11.00 - Árvácska
24. 2019.02.13 Nagykapos és Vidéke Nagykapos Városháza 8.00 - Pál Utcai Fiúk
10.00 - Vuk
13.30 - Ludas Matyi
25. 2019.02.14 Nagykapos és Vidéke Nagyszelmenc Művelődési Ház 8.00 - Ludas Matyi
10.00 - Pál Utcai Fiúk
17.00 - Hetedik Alabárdos
26. 2019.02.15 Nagymegyer és Vidéke Nagymegyer Városi Művelődési Központ 9.00 - Mancs
Tüskevár
27. 2019.02.19 Rozsnyó és Vidéke Gömörhorka Kultúrház 9.30 - Vuk
11.00 - Ludas Matyi
14.00 - Árvácska
28. 2019.02.19 Szenc és Vidéke Fél Alapiskola 9.30 - Vuk
11.00 - Lovasíjász
29. 2019.02.20 Arad megye Arad Jelen Ház 11.00 (RO) - Az Erdő Kapitánya
13.00 (RO) - Mancs
18.00 (RO) - Vándorszínészek
30. 2019.02.21 Pécska 2-es Számú Általános Iskola 11.00 (RO) - Az Erdő Kapitánya
13.00 (RO) - Mancs
18.00 (RO) - Vándorszínészek
31.   Galánta és Vidéke Nagymácséd Kultúrház 9.30 - Salamon Király
11.00 - Légy Jó Mindhalálig
32. 2019.02.22 Vágsellye és Vidéke Negyed Alapiskola 9.00 - Az Erdő Kapitánya
Brazilok
33. 2019.02.26 Szepsi és Vidéke Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont 10.00 - Vuk
12.00 - Pál utcai fiúk
34. 2019.02 26 Temes megye Ótelek Gyermekotthon 13.00 - Vuk
15.00 - Mancs
17.00 - Északi Fény
35. 2019.02.27 Temes megye Végvár Községi Könyvtár 11.00 - Mancs
12.30 - Vuk
15.00 - A Palacsintás Király
36. 2019.02.27 Kassa és Vidéke Kassa Thália Színház 9.00 - Ludas Matyi
11.30 - Tüskevár
15.00 - Pál Utcai Fiúk
17.30 - Vándorszínészek
20.00 - Északi Fény
37. 2019.02.28 Rozsnyó és Vidéke Szádalmás Kultúrház 9.00 - Vuk
11.00 - Mancs
18.00 - Boldog Születésnapot
38. 2019.03.01 Ipolyság és Vidéke Palást Kultúrház  
39. 2019.03.06 Párkány és Vidéke Köbölkút Kultúrház 9.00 - Vuk
11.00 - Árvácska
17.30 - Hetedik Alabárdos
40. Nána Kultúrház 9.30 - Szaffi
41. Ipolyszalka Alapiskola 12.30 - Az Erdő Kapitánya
14.30 - Mancs
17.30 - Brazilok
42. 2019.03.07 Vajdaság Torontálvásárhely Kultúregyesület 12.00 - A Palacsintás Király
43. Muzslya Petőfi Művelődési Egyesület 16.30 - A Palacsintás Király
44. 2019.03.08 Torda Ady Endre Általános Iskola aulája 12.00 - Salamon király kalandjai
45. Magyarcsernye Moziterem 16.30 - Salamon király kalandjai
46. 2019.03.11 Nagykürtös és Vidéke Ipolynyék Kultúrház 9.00 - A Palacsintás Király
11.00 - Mancs
18.00 - Vándorszínészek
47. 2019.03.12 Rimaszombat és Vidéke Bátka Alapiskola  
48. 2019.03.13 Szenc és Vidéke Szenc Szenci Molnár Albert Alapiskola 13.30 - Lúdas Matyi
15.00 - Vuk
16.00 - Lúdas Matyi
16.00 - Lovasíjász
49. 2019.03.13 Léva és Vidéke Léva Reviczky Ház Ludas Matyi
Pál Utcai Fiúk
Lovasíjász
50. 2019.03.14 Zselíz és Vidéke Zselíz Kultúrház 10.00 - Ludas Matyi
Mancs
51. 2019.03.19 Fehér megye Nagyenyed Bethlen Gábor Kollégium - díszterem Ludas Matyi - 13.00
Mancs - 16.00
Északi Fény - 19.00
52. Bethlenszentmiklós Általános Iskola Vuk - 13.00
Pál Utcai Fiúk - 16.00
Lovasíjász - 19.00
53. 2019.03.20 Losonc és Vidéke Losonc Kármán József Alapiskola 10.00 - Vuk
12.00 - Macskafogó
18.00 - Vándorszínészek
54. 2019.03.21 Nagydaróc Alapiskola 10.00 - Vuk
12.00 - Macskafogó
18.00 - Vándorszínészek
55. 2019.03.22 Nagymegyer és Vidéke Ekecs Kultúrház 10.00 - Mancs
Tüskevár
56. 2019.03.23 Ipolyság és Vidéke Ipolyvisk Kultúrház  
57. 2019.03.27 Dunaszerdahely és Vidéke Dunaszerdahely Városi Művelődési Központ 9.30 - Vuk
11.00 - Mancs
18.00 - Tökéletes Gyilkos
58. Bős Városi Művelődési Központ 9.30 - Vuk
11.00 - Mancs
18.00 - Tökéletes Gyilkos