Október 22-én, kedden  délelőtt zajlott a Gloria Victis Történelmi Vetélkedő középdöntője. A fordulóba 60 csapat jutott be, melyből 57 vett részt a budapesti fordulón. Az írásbeli középdöntő eredményét október 23-án reggel hirdették ki, majd kezdetét vette az interaktív döntő az előző napi feladatokat legmagasabb pontszámmal megoldó 10 csapat részvételével. Az idei vetélkedő három fordulójának eredményeit az alábbi táblázat tartalmazza. Az elért eredményekhez gratulálunk!

A középdöntő feladatlapja ide kattintva tekinthető meg.

Iskola Település Felkészítő tanár Csapat tagjai Pontszám (I. forduló) Helyezés (I. forduló) Pontszám (II. forduló) Helyezés (II. forduló) Pontszám (III. forduló) Helyezés (III. forduló)
Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa Alexa Mercédesz-Alexa Péter Cziráki Kamilla, Dömötör Zsóka, Orbán Dorina 362 6. 158 1. 54 1.
Miskolci Hermann Ottó Gimnázium Miskolc Vály György Majerusz Ádám, Palencsár Enikő, Szabó Barbara Noémi 368 1. 151,5 2. 51 2.
Magyar Tanításinyelvű Szakközépiskola Dunaszerdahely Mgr. Duborszky Attila Bereznai István, Dömény Béla, Sidó Barnabás 361 7. 120 3. 46 3.
Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium Zalaegerszeg dr. Beckné Sallay Anikó Végh Valentin, Novák Márton, Fébert Tamás 321 35. 114 5. 45,5 4.
Füleki Gimnázium Fülek Rubint Róbert Mészáros Fatima, Szepessy Anna, Mihály Orsolya 328 33. 106 6. 42,5 5.
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Dunaújváros Hutvágnerné Róth Éva Komlósi Gréta, Radócz László, Sümegi Lili 332 27. 102 8. 41,5 6.
Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium Zalaegerszeg dr. Beckné Sallay Anikó Rosta Maya, Horváth Petra, Molnár Bence 360 8. 119 4. 41 7.
Jedlik Ányos Gimnázium Budapest Bérczesné Sidó Andrea, Pongrácz Andrea Mandics Tamás, Szöllősi Máté, Wentzel Bálint 340 23. 104,5 7. 40 8.
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Dunaújváros Kovács Míra Keszi Kincső, Rácz Noémi, Szenczi Alexa 310 50. 99,5 9. 38,5 9.
Deák Téri Evangélikus Gimnázium Budapest Dr. Guóth Emil Fülöp Jázmin, Halász Panka, Velich Zsófi 315 44. 97,5 10. 25,5 10.
Ady Endre Elméleti Líceum Nagyvárad Ardelean Klementina Holló Blanka, Guba Dávid Áron, Papp Richárd 284 58. 96 11.    
Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma… Győr Ács Péter Nagy Kata, Kránicz eszter Lilla, Horváth Dániel Lajos 313 48. 95,5 12.    
Szt. József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Debrecen Pintér József Juszku Lilla, Tulipán Natália, Karpács Máté 356 9. 94 13.    
Madách Imre Gimnázium Somorja Horváth László Marics Krisztina, Sándor Tünde, Tám Enikő 298 53. 89,5 14.    
Munkácsi Szent István Gimnázium Munkács Szemák-Neubauer Mária Csalló Katalin, Mezei Eszter-Vivien Harsányi Barbara 352 11. 88,5 15.    
Selye János Gimnázium Komárom Vajányi Orsolya, Elek József Pinke Vivien, Keresztes Levente, Édes Krisztián 293 55. 87 16.    
Batsányi JánosGimnázium és Kollégium Tapolca Riba Erzsébet Borsos Barbara, Szigeti Réka, Páhi Barnabás 319 40. 86 17.    
Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium Cegléd Gaganetz Péter Dávid Virág Maja, Vigh Anna Ida, Tót Lili 319 39. 85 18.    
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium Eger   Kovács Anna Elizabeth, Kovács Anna, Katona Fanni 343 20. 84 19.    
Munkácsi 3. sz. II. Rákóczi Ferenc Középiskola Munkács Szemák-Neubauer Mária Kenész Dominika, Kosztyu Eszter, Sztankovics Veronika 351 13. 83,5 20.    
Deák Téri Evangélikus Gimnázium Budapest Dr. Guóth Emil Mesterházy Barnabás György, Jánoska Gergely, Kele-Jókuthy János 316 43. 83 21.    
Corvin Mátyás Gimnázium Budapest Boros Tamás Akinwumi Thomas, Hajdú Bianka, Paulivocs Bianka 329 32. 82 22.    
Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Pécs Fülöp László Oláh Tamara, Balogh Zsombor, Hardi Ádám 365 4. 77 23.    
Bányai János Műszaki Szakközépiskola Székelyudvarhely Kovács Enikő Bálint Tímea, Török Brigitta, Czintos Krisztina-Boglárka 342 21. 77 24.    
Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Pécs Fülöp László Győri Kata, Keresztúri Laura, Virág Zsolt 367 2. 76 25.    
Árpád-házi Szt. Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Kőszeg   Csenár Barnabás, Dóra Márton, Nagy Laura Anna 291 56. 76 26.    
NSZC Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma Nagykanizsa Farkas Tünde Bajnok Bálint, Lőczi Bence, Sebők Szabolcs 330 30. 72 27.    
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Dunaújváros Hutvágnerné Róth Éva Sümegi Lili, Ba Dominik, Pakai Boglárka 314 45. 72 28.    
Cserey-Goga Technológiai Líceum Kraszna Kiss Zoltán Cseke Zsolt, Domokos Erik-Zsolt, Hajas István 313 49. 71 29.    
Bonyhádi Petőfi S. Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általánosiskola Bonyhád Stróbl Terézia Füzi Csongor, Zell Maxim Julien, László Bálint 337 24. 67 30.    
Szekszárdi Garay János Gimnázium Szekszárd Nagy László Pfaff Violetta, Bakó Péter, Szabó Dávid 320 36. 67 31.    
Cserey-Goga Technológiai Líceum Kraszna Kiss Zoltán Cseke Krisztina, Sütő Abigail-Bethsabé, Vincze Barbara 332 28. 66 32.    
Nyíregyházi SZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnázuma és kollégiuma Nyíregyháza Simon Miklós Csele Dorina, Hegedűs Rebeka, Tóth Pauletta 366 3. 63,5 33.    
Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium Cegléd Gaganetz Péter Zátrak Balázs, Szmerka Anna, Hegyi Gergő 284 57. 63 34.    
Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely   Lelkes Noémi, Nagy Laura, Rummer Ágnes 353 10. 60 35.    
Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely   Eke Réka, Szomolai Kitti, Reichel Tamás 348 14. 60 36.    
Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely   Baranovská Krisztina, Situkár Cintia, Varga Veronika 351 12. 59,5 37.    
Cserey-Goga Technológiai Líceum Kraszna Kiss Zoltán Bogya Johanna, Kocsis Dóra-Imola, Veres Krisztina 326 34. 58,5 38.    
Siklósi Táncsics Mihály Gimnázium Siklós Puskásné Blaskovics Ildikó Gál Zalán, Hamarics Kristóf, Nagyváradi Mátyás 320 37. 58 39.    
Szekszárdi Garay János Gimnázium Szekszárd Nagy László Bakó Bálint, Szalai Bálint, Takács Áron 334 25. 57,5 40.    
Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium Salgótarján Gedőcziné Berger Mária Pecze Benedek, Jekken Nikolett, Nikovics Gergő 283 59. 57 41.    
Pécsi Kodály Zoltán Kollégium Pécs Mácsár Lajos Bátai Luca, Fodor Bence, Hegedűs Barbara Alexandra 364 5. 55 42.    
Marcali Berzenyi Dániel Gimnázium Marcali Szántóné Horváth Magolna Horváth Ádám, Makai Zsófia, Nikula Bettina 333 26. 54,5 43.    
ZSZC Keszthelyi Közgazdasági Szakgimnáziuma Keszthely Páhi Sándorné Szalai Éva Farkas Flóra, Izer Alexandra, Szűcs Boglárka Magdolna 318 42. 51 44.    
Szekszárdi Garay János Gimnázium Szekszárd Nagy László Balbach Noelle, Sechna Viktória, Tubák Beáta 340 22. 49,5 45.    
Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma Záhony Bertáné Zámbó Zsuzsanna Bálint Bence, Pinte József, Orosz Erik 347 17. 48,5 46.    
Marcali Berzenyi Dániel Gimnázium Marcali Szántóné Horváth Magolna Ámmer Fanni, Bojtor Barnabás, Tkác Bálint 331 29. 47 47.    
Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma Záhony Bertáné Zámbó Zsuzsanna Sándor Dominik, Szabó Dominika, Tóth Anikó 347 18. 45 48.    
Zalaegerszegi SZC Lámfalussy Sándor Szakképző Iskolája Lenti Korosa Andrea Baranyai Attila, Kósa Sándor, Molnár Ferenc Máté 348 15. 44 49.    
Gheorghe Pop De Basesti Középiskola Szilágycsehi Domokos Imre-Zoltán Siegel Rebeka, Branner Márk-Kristóf, Kovács Kitty 314 47. 41,5 50.    
Bonyhádi Petőfi S. Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általánosiskola Bonyhád Mester Balázs Erdős Vivien, Varga Attila, Baranyai Lóránt 282 60. 41,5 51.    
Egri ESZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Eger Fejesné Kiss Éva Papp Boglárka, Fényes Tibor, Móra Alex 348 16. 38 52.    
Egri SZC Kereskedelmi, Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma Eger Hencz Árpád Fórizs Viktória, Veréb Orsolya, Stolcz Eudoxia 320 38. 33 53.    
Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Mohács Künsztler László Fazekas Kinga, Frey Luca, Hoskics Vanda 295 54. 32 54.    
Gheorghe Pop De Basesti Középiskola Szilágycsehi Domokos Imre-Zoltán Győrfi Adrien-Viktória, Fazekas Petra, Szabó Natália 314 46. 28 55.    
Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Mohács Künsztler László Hadfi Máté, Hohmann Roland, Vatró Gergely 330 31. 25 56.    
Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Mohács Künsztler László Auth Krisztián, Bajnóczi Attila, Jörg Áron Máté 302 52. 25 57.    
Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma Záhony   Ember András, Pálfi Eszter Noémi, Szabó Bence Márk 347 19.        
Kisvárdai SZC Móricz Zs. Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Fehérgyarmat Király Katalin Lázár Melinda, Tóth Martina, Milák Hajnalka 309 51.        
Földes Ferenc Gimnázium Miskolc Jobbágy László Abrakovits Anna, Galajda Vera, Vajda Lilla 278 61.        
Földes Ferenc Gimnázium Miskolc Jobbágy László Gass Krisztián, Gál Ákos, Kiss Adrián 278 62.        
Földes Ferenc Gimnázium Miskolc Jobbágy László Antal Réka, Bemdicskó Laura, Hallai Gréta 278 63.        
Földes Ferenc Gimnázium Miskolc Chalupeckyné Guba Zsuzsanna Kelemen Réka, Rideg Judit, Farkas Szabolcs 278 64.        
Földes Ferenc Gimnázium Miskolc Chalupeckyné Guba Zsuzsanna Dakó-Kovács Lili, Elek Kitti, Garibay-Székely Patrícia 278 65.        
Zalaegerszegi Kölcsey ferenc Gimnázium Zalaegerszeg László Judit Bolgár Emese, Csóka Vivien, Kovács Fanni 275 66.        
Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium Kapuvár Hanasovszky-Licskai Anikó Horváth Dorina, Kocsis Rebeka, Varga Laura 271 67.        
Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium Kapuvár Hanasovszky-Licskai Anikó Ivánkovics Dorka, Németh Liza, Kertész Noémi 270 68.        
Kölcsey Ferenc Főgimnázium Szatmárnémeti Csorján Árpád Aracs-Szigeti Alex, Leiti Bence, Polacsek eszter 264 69.        
Terplán Zénó Ferences Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola Jászberény Csillik Zoltán Buranyi Erika, Kovács Fanni, Bólya Júlia 263 70.        
Selye János Gimnázium Komárom Deák Irén Kálazdy Virág Petra, Nagy Dávid, Kovács Szilárd 259 71.        
Bolyai Tehetséggondozó gimnázium és Kollégium Zenta Basa György Csizik Boglárka, Nagy Anikó, Varga Virág 256 72.        
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Dunaújváros Kovács Míra Gál Imola, Nádas Eliza, Szőcsényi Enikő 255 73.        
Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium Kapuvár Hanasovszky-Licskai Anikó Hoffer Dániel, Szalai András, Papp Patrik 251 74.        
Bolyai Tehetséggondozó gimnázium és Kollégium Zenta Basa György Takarics Dóra, Csizmadia Márk, Sári Norbert 249 75.        
Bolyai Tehetséggondozó gimnázium és Kollégium Zenta Basa György Gubik Laura, Végső Vivien, Tóth Dávid 246 76.        
Baróti Szabó Dávid technológiai Líceum Barót Keserű Sándor Zajzon Emília, Kovács Ágnes, Dudau Otilia 245 77.        
Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Kecskemét Dobák Dénes Hering Máté, Kecskeméti Milán, Tóth Flórián 244 78.        
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Bacsa Beáta Bazsó Beatrix, Zatyko Dóra, Varga Éva 227 79.        
Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium… Somogyzsitfa Gengye  Petra Tóth Xavér, Orsós Tamás, Simon Bálint 216 80.        
Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Mgr. Soóky Ágota Vajda Rebeka, Aranyossy Levente, Kovács Máté 214 81.        
Andrei Barseanu Elméleti Líceum Dicsőszentmárton Béres Ilona Mátyás brigitta, Zsold Alíz, Pataki Izabella 191 82.        
Andrei Barseanu Elméleti Líceum Dicsőszentmárton Béres Ilona Zatanga Carmen-Andrea, Kovács Borbála-Enikő, Jenei Mária-Magdolna 176 83.        
Andrei Barseanu Elméleti Líceum Dicsőszentmárton Béres Ilona Csifó Réka, Tóth Olga, Méder Beáta 172 84.        
Horváth János Elméleti Líceum Margitta Zatoschil-Ballai Zsuzsa Burca Irisz, Dombi Bernadett, Drimbó Réka 165 85.        
Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma Debrecen Usztics Anikó Soltész Lili, Szabó Kinga, Varga Laura 155 86.        
  Budapest   Németh Norbert 150 87.        
József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor Forgács Attila Lelkes-Takács Rebeka, Herczeg Bianka, Pataki Izabella 131 88.        
V. István Katolikus Szakgimnázium és Gimnázium Sátoraljaújhely Kosárkó László Serfőző Laura, Angyal Zsófia, Géczi József 124 89.        
Andrei Barseanu Elméleti Líceum Dicsőszentmárton Béres Ilona Csiszér Norbert, Molnár Alex, Pataki Ákos 57 90.