25 magyarországi és külhoni középiskola 300 diákja indult a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Rákóczi Szövetség meghívására, a Boldogasszony-zarándokvonattal. Évtizedes hagyomány volt, hogy a Szövetség középiskolai szervezeteinek diáksága számára zarándoklatot szerveztek a csíksomlyói búcsúba, azzal a céllal, hogy a fiatalok megtapasztalhassák az együvé tartozás élményét, és együtt imádkozhassanak jövőjükért és a keresztény Magyarországért.
A 300 fős középiskolás zarándokcsoport a Boldogasszony-zarándokvonattal május 21-én, csütörtökön 5 óra 40 perckor indult a Keleti pályaudvarról.