50 magyar származású fiatal érkezik a Rákóczi Szövetség adventi Diaszpóra Programjára december 8. és 16. között. A fiatalok elsősorban a Föld déli féltekéről érkeznek, Argentínából, Brazíliából, Uruguayból, Ausztráliából és Új-Zélandról, valamint lesznek köztük spanyolországi magyar diaszpórát képviselő diákok is.
A Rákóczi Szövetség Diaszpóra Programja 2016 óta fogad a világ számos pontjáról olyan 10 és 25 év közötti fiatalokat, akik a nagyvilág különböző országainak magyar diaszpóra szervezeteiben aktív szerepet vállalnak. Idén mintegy 650 diaszpórában élő magyar fiatalt fogadtak a Rákóczi Szövetség táborai 27 országból.
Az adventi programra érkező fiatalok programjának összeállításának az volt a legfontosabb szempontja, hogy betekintést nyújtson a Kárpát-medencében élő magyarság életébe és erősítse a résztvevő fiatalok kötődését a magyar nyelvhez és kultúrához. A résztvevő, zömmel középiskolás korú fiatalok a budapesti programok és látványosságok mellett ellátogatnak a Zemplénbe, ahol a vidéki hagyományokkal ismerkedhetnek, de módjuk lesz eltölteni egy-egy délelőttöt a Sárospataki Református Gimnáziumban, illetve az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen is.
A Diaszpóra Program 2016 óta a Magyar Diaszpóra Tanács kérésére a Magyar Kormány támogatásával valósulhat meg.