A június 4-i Nemzeti Összetartozás Napján a Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja keretében 128 Kárpát-medencei középiskola több mint 5300 diákja utazhat legalább egy határ átlépésével egy másik magyar iskolához.

Nemzeti Összetartozás Napi Diákutaztatási Programját pályázat keretében hirdette meg a Rákóczi Szövetség, ahol bármely Kárpát-medencei középiskola pályázhatott azzal a feltétellel, hogy június 4-én a Kárpát-medencében legalább egy határt átlépve ellátogatnak egy másik ország magyar iskolájához, ahol közös programot bonyolítanak.

A 128 sikerrel pályázó iskola közül 74 magyarországi, 19 erdélyi és partiumi, 21 felvidéki, 11 délvidéki és 3 kárpátaljai. Az utazók nem csak Magyarországról és Magyarországra utaznak, hanem több esetben külhoni régiók iskolái keresik fel egymást.

 

A sikerrel pályázó iskolák

 

Az iskola neve

Település

A partneriskola neve

Település

1.

Ady Endre Gimnázium

Budapest

Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium

Szabadka

2.

Alapiskola Bodrogszerdahely

Bodrogszerdahely

Szent Miklós Görög Katolikus Óvoda, Általános iskola és Gimnázium

Nyíregyháza

3.

Alsóbodok - Komárom

Alsóbodok

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Várpalota

4.

Arany János Elméleti Líceum

Nagyszalonta

SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Nyíregyháza

5.

Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium-Százszorszép Száztagú Palóc Gyermek-és Ifjúsági Dalkör

Balassagyarmat

Mártonffi János Általános Iskola

Szentegyháza

6.

Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium

Budapest

Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium

Dunaszerdahely

7.

Bányai János Műszaki Szakközépiskola

Székelyudvarhely

Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma

Miskolc

8.

Bátorkeszi AI

Bátorkeszi

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Oroszlány

9.

Batthyány Ignác Technikai Kollégium

Gyergyószentmiklós

Katonai Emlékpark Pákozd

Pákozd

10.

BINOK

Pécs

Ivan Gundulic Általános Iskola

Zágráb

11.

BMSZC Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Budapest

Műszaki Szakközépiskola Galánta

Galánta

12.

Bocskai István Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Hajdúnánás

Királyhágómelléki Református Egyházkerület

Nagyvárad

13.

Boglári Kollégium

Balatonboglár

Szakközépiskola

Ipolyság

14.

Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium

Zenta

Horváth Mihály Gimnázium

Szentes

15.

Bosa Milicevic Közgazdasági Középiskola Szabadka

Szabadka

Sághy Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Csongrád

16.

Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium

Budapest

Gimnázium

Fülek

17.

Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium

Budapest

Kós Károly Szakközépiskola

Csíkszereda

18.

Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium

Budapest

Kós Károly Szakközépiskola

Csíkszereda

19.

Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum Varga István Kereskedelmi, Közgazdasági Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Budapest

Ekonomska Srednja Skola "Bosa Milicevic"

Szabadka

20.

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

Cegléd

Boros Mihály Alapiskola

Nagyfödémes

21.

Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma

Pécs

Tamási Áron Gimnázium

Székelyudvarhely

22.

Csapi 2. számú Széchenyi I.

Csap

Besztercei Andrei Muresanu Főgimnázium

Beszterce

23.

Csíkszereda - Torda

Csíkszereda

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Várpalota

24.

Deák téri evangélikus Gimnázium

Budapest

Műszaki Iskola

Ada

25.

Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium

Debrecen

Nagykaposi Gimnázium

Nagykapos

26.

Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium

Debrecen

Horváth János Elméleti Líceum

Margitta

27.

Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona

Debrecen

1 számú Mezőgazdasági Főgimnázium.

Érmihályfalva

28.

Debreceni Szakképzési Centrum Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma

Debrecen

Szakkay József Szakközépiskola

Kassa

29.

Debreceni SZC Baross Gábor Köépiskolája és Kollégiuma

Debrecen

Érmihályfalvi 1. számú Főgimnázium

Érmihályfalva

30.

Debreceni SZC Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Debrecen

Érmihályfalvi 1. számú Mezőgazdasági Főgimnázium

Érmihályfalva

31.

Debreceni SzC Povolny Ferenc Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Debrecen

Nagykágyai 1-es számú Szakközépiskola

Nagykágya

32.

Délvidék

Nagybecskerek

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Várpalota

33.

DSZC Vegyipari Szakgimnáziuma

Debrecen

Tordai Jósika Miklós Elméleti Líceum

Torda

34.

Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti iskola és Kollégium

Szeged

Arany János Elméleti Líceum

Nagyszalonta

35.

Egri Csűry Bálint Általános Iskola

Egri

Kerek Világ Alapítvány

Hódmezővásárhely

36.

ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Szombathely

Magyar Tannyelvű Magán-szakközépiskola

Alsóbodok

37.

Eötvös József Református Oktatási Központ

Heves

Rozsnyói Református Alapiskola

Rozsnyó

38.

Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános-, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézetiskola

Eger

Tompa Mihály Alapiskola

Rimaszombat

39.

Eventus Művészeti Középiskola

Eger

Műszaki ,Szolgáltatások és Kereskedelmi Szakközépiskola

Párkány

40.

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola

Ipolyság

Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

Aszód

41.

Ferences Gimnázium - Szentendre

Szentendre

Dévai Szent Ferenc Alapítvány - Szent Erzsébet Gyermekotthon

Szászváros

42.

Galánta - Nagymegyer

Galánta

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Várpalota

43.

Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium

Eger

Kassay József Szakközépiskola

Kassa

44.

Gellért Sándor Általános Iskola

Mikola

Kerek Világ Alapítvány

Hódmezővásárhely

45.

Georgikon Görögkatolikus Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Sátoraljaújhely

Márai Sándor Gimnázium

Kassa

46.

Gomba Levente Gimnázium

Putnok

Szakkay József Szakközépiskola

Kassa

47.

Göndöcs Benedek Középiskola és Kollégiumai

Gyula

Kolozsvári Református Kollégium

Kolozsvár

48.

Hatvani Bajza József Gimnázium és Szakgimnázium

Hatvan

GYMNAZIUM PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA - PAVOL JOZEF ŠAFÁRIK GIMNÁZIUM ROŽŇAVA

Rozsnyó

49.

Hidaskürti Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola

Hidaskürt

Keszthelyi Asbóth Sándor Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium

Keszthely

50.

Horváth Mihály Gimnázium

Szentes

Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium

Nagyvárad

51.

Hőgyes Endre Gimnázium

Hajdúszoboszló

Obchodná akadémia

Rozsnyó

52.

II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete

Bereszász

Westsik Vilmos Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola

Nyíregyháza

53.

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium

Kiskunhalas

Közgazdasági-kereskedelmi Iskola

Óbecse

54.

Iosif Vulcan Főgimnázium

Nagyvárad

Thuri György Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Várpalota

55.

IQ Pont Gimnázium, Informatikai, Közgazdasági, Nyomdaipari Szakgimnázium és Szakközépiskola

Eger

Pavol Jozef Safarik Gimnázium

Rozsnyó

56.

Izsa AI

Izsa

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Oroszlány

57.

Kaposvári SZC Széchenyi István Kereskedelmi     és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Kaposvár

Zágráb Város Magyar Kisebbségi Tanácsa

Zágráb

58.

Kárpátalja

Técső

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Várpalota

59.

Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium

Győr

Kétnyelvű Középiskola Lendva

Lendva

60.

Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium

Győr

Kétnyelvű Középiskola, Lendva

Lendva

61.

Kecskeméti Református Gimnázium

Kecskemét

Zsoboki Református Egyházközség

Zsobok

62.

Keszthelyi Vajda János Gimnázium

Keszthely

Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont Gúta

Gúta

63.

Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

Kiskunhalas

Arany János Elméleti Líceum

Nagyszalonta

64.

Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium

Budapest

Bátorkeszi Magán Szakközépiskola

Bátorkeszi

65.

Komárom AI 1

Komárom

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Oroszlány

66.

Komárom AI 2

Komárom

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Oroszlány

67.

Kozma Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium

Mezőhegyes

Lórántffy Zsuzsanna Református Gimnázium

Nagyvárad

68.

Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium

Budapest

Tamási Áron Gimnázium

Székelyudvarhely

69.

Leöwey Klára Elméleti Líceum

Máramarossziget

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda

Békéscsaba

70.

Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon

Miskolc

Nagydobronyi Református Líceum

Nagydobrony

71.

Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola

Dunaszerdahely

Tatabányai Szakképzési Centrum Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Tatabánya

72.

Marosvásárhelyi Református Kollégium

Marosvásárhely

Ady Endre Gimnázium

Budapest

73.

Marosvásárhelyi Református Kollégium

Marosvásárhely

Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona

Debrecen

74.

Marosszentgyörgyi I. Szervezet

Marosszentgyörgy

Debreceni Svetits

Debrecen

75.

Mihai Eminescu Főgimnázium

Nagyvárad

Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium

Sárospatak

76.

Mihai Eminescu Pedagógiai Líceum

Marosvásárhely

Révai Miklós Gimnázium és Kollégium

Győr

77.

Mikszáth Kálmán Líceum

Pásztó

Rozsnyói Safárik Gimnázium

Rozsnyó

78.

Mikszáth Kálmán Szakközépiskola

Balassagyarmat

Szakközépiskola

Udvard

79.

Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma

Miskolc

Bányai János Műszaki Szakközépiskola

Székelyudvarhely

80.

Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Miskolc

Szakkay József Szakközépiskola

Kassa

81.

Móra Ferenc Általános iskola

Székelyudvarhely

Constantinum Katolikus Óvoda, Általános iskola, Gimnázium

Kiskunfélegyháza

82.

Muzsla AI

Muzsla

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Oroszlány

83.

Nagykárolyi Simion Barnutiu Szakközép Iskola

Nagykároly

BSZC József Attila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Polgár

84.

Németh László Gimnázium, Általános Iskola

Hódmezővásárhely

Zentai Gimnázium

Zenta

85.

Nikola Tesla Villamossági és Építészeti Középiskola

Nagybecskerek

Csiky Gergely Főgimnázium

Arad

86.

Nyers István Sportakadémia Tóthfalu

Tóthfalu

Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Szeged

87.

Óbecsei Gimnázium

Óbecse

Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Általános iskolája és Sportiskolája

Pécs

88.

Páduai Szent Antal Iskola

Piliscsaba

Jósika Miklós Iskola

Etéd

89.

Pannonhalmi Bencés Gimnázium

Pannonhalma

Ipolysági Gimnázium

Ipolyság

90.

Párkány AI

Párkány

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Oroszlány

91.

Pázmány Péter Gimnázium

Érsekújvár

Ferences Gimnázium

Szentendre

92.

Pécsi Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Szakgimnáziuma Pécs

Pécs

Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ

Eszék

93.

Piarista Gimnázium

Vác

Hidegségi Általános Iskola

Gyimesközéplok

94.

Rákóczi Ifjúsági Szervezet Törökbecse

Törökbecse

Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

Kiskunhalas

95.

Rákóczi Szövetség Tapolcai Ifjúsági Szervezete, Nagyboldogasszony Róm. Kat Ált. Iskola

Tapolca

Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ

Eszék

96.

Salgótarjáni Szakképzési Centrum Fáy András Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma

Bátonyterenye

Gimnázium

Fülek

97.

SSOŠ- Magán Szakközépiskola

Rimaszombat

Neumann János Egyetem

Szolnok

98.

Stevan Sremac Általános Iskola Zenta- Tömörkény István kihelyezett tagozat Tornyos

Tornyos

Kunszentmártoni Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Kunszentmárton

99.

Stevan Sremac Általános Iskola, Emlékiskola Kihelyezett tagozat

Zenta

Klauzál Gábor Általános Iskola

Hódmezővásárhely

100.

Stredná odborná skola Szakközépiskola Udvard

Udvard

SZSZC Tokaji Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakgimnázium

Tokaj

101.

Stredná zdravotnícka škola-Egészségügyi Középiskola

Érsekújvár

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Budapest

102.

Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Debrecen

Apafi Mihály Református Kollégium

Kolozsvár

103.

Svetozar Marković Gimnázium

Szabadka

Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

Kiskunhalas

104.

Szabadkai Zeneiskola

Szerbia

Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Budapest

105.

Szakközépiskola

Dunaszerdahely

Dvojezična Stredna Škola-Kétnyelvű Középiskola

Lendva

106.

Szakközépiskola Rozsnyó

Rozsnyó

Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola

Eger

107.

Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és kollégium

Hajdúböszörmény

Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

Rozsnyó

108.

Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI

Székesfehérvár

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola

Ipolyság

109.

Szent Bazil Görögkatolikus Gimnázium

Hajdúdorog

MARIANUM Egyházi Iskolaközpont

Komárom

110.

Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium

Debrecen

Ungvári 10.sz. Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola

Ungvár

111.

Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum

Nagyvárad

Padányi Biró Márton Római Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola

Veszprém

112.

Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános Iskola

Szikszó

Nagytárkányi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

Nagytárkány

113.

Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium

Nyíregyháza

Németh László Elméleti Líceum

Nagybánya

114.

Szentendrei Ferences Gimnázium

Szentendre

Pázmány Péter MTNY Gimnázium

Érsekújvár

115.

Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége

Nagykér

Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület

Székesfehérvár

116.

SZSZC Tokaji Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Tokaj

PAVOL JOZEF ŠAFÁRIK GIMNÁZIUM ROŽŇAVA

Rozsnyó

117.

Tamási Áron Általános Iskola és Német Két Tannyelvű Nemzetiségi Gimnázium

Budapest

Mikes Kelemen Líceum

Sepsiszentgyörgy

118.

Tamási Áron Gimnázium

Székelyudvarhely

Selye János Gimnázium

Komárom

119.

Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Óvoda

Tamási

Apáczai Csere János Elméleti Líceum

Kolozsvár

120.

Temesvár - Nagykároly

Temesvár

Rákóczi Szövetség - Nemzeti Összetartozás Napja

Várpalota

121.

Tompa Mihály Református Gimnázium

Rimaszombat

Váci SzC Petőfi Sándor Gimnáziuma, Gépészeti Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Aszód

122.

Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola

Cegléd

Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont

Magyarkanizsa

123.

Vajda Péter Evangélikus Gimnázium

Szarvas

Téglás Gábor Elméleti Líceum

Déva

124.

VSZC Petőfi Sándor Gimnázium, Gépészeti Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Aszód

Tompa Mihály Református Líceum

Rimaszombat

125.

VSZC Szent-Györgyi Albert Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Ajka

Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium

Pozsony

126.

Základná škola-Alapiskola

Nagycétény

Terepjárók DSE

Székesfehérvár

127.

Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Keszthelyi Asbóth Sándor Szakgimnáziuma, Szakképzőiskolája és Kollégiuma

Keszthely

Bányai János Műszaki Szakközépiskola

Székelyudvarhely

128.

Zilahi Református Wesselényi Kollégium

Zilah

Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium

Karcag